Po spokojnym, pogodnym w sporej części kraju dniu czeka nas zmiana pogody. Nocą na południu Polski, przede wszystkim w górach znowu mocniej powieje. Wiatr może osiągnąć porywy do 100 km/h. W ciągu dnia z zachodu na wschód będzie wędrować strefa opadów deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu.

A  teraz szczegółowe mapy.

Sytuacja synoptyczna:

Theta-E 850hPa – temperatura ekwiwalentno-potencjalna określonej objętości powietrza na poziomie izobarycznym 850hPa.
Ciśnienie atmosferyczne o godz. 14.00

Co czeka nas nocą? Wspomniane już silne porywy wiatru na południu Polski. Do tego strefa słaby i umiarkowanych opadów deszczu ze śniegiem i śniegu. A lokalnie także przymrozki.

Temperatura o godz. 5.00
Porywy wiatru o godz. 6.00
Natężenie opadów o godz. 7.00
Możliwość wystąpienia opadów deszczu ze śniegiem i śniegu

W ciągu dnia dalej musimy się liczyć z możliwymi opadami śniegu, deszczu ze śniegiem a lokalnie także deszczu. Najmocniej popada na Mazowszu, Warmii i Mazurach oraz Podlasiu. W górach kolejna porcja opadów śniegu, w Sudetach do 25 cm, Tatrach i Bieszczadach do 10 cm. od wieczór możliwe, że pokrywa pojawi się także w północnej części kraju.

Temperatura o godz. 14.00
Dobowa suma opadów
Natężenie opadów o godz. 14.00
Możliwość wystąpienia opadów deszczu ze śniegiem i śniegu o godz. 14.00
Porywy wiatru o godz. 14.00
Świeża pokrywa śnieżna na koniec dnia
Zachmurzenie o godz. 14.00
lubelak1Prognoza krótkoterminowaPrognoza pogodypogoda,prognoza,śnieg,wiatrPo spokojnym, pogodnym w sporej części kraju dniu czeka nas zmiana pogody. Nocą na południu Polski, przede wszystkim w górach znowu mocniej powieje. Wiatr może osiągnąć porywy do 100 km/h. W ciągu dnia z zachodu na wschód będzie wędrować strefa opadów deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. A  teraz szczegółowe...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę