W przeważającej części kraju mieliśmy dziś pochmurne niebo, a w południowo- wschodniej części kraju występowały chwilami intensywne opady śniegu. Miejscami spadło nawet około 15 cm.

Po raz kolejny po przejściu niżu znad Atlantyku, doszło do powstanie doliny geopotencjału (czarna gruba linia), która sięga aż północnej Afryki, W jej obrębie zalega zimne powietrze które napłynęło z północnego zachodu. będzie ona stopniowo przesuwać się na wschód i w kolejnych dniach, zaczniemy dostawać się pod wpływ niżów atlantyckich.
Na mapie powyżej widać zimną masę powietrza, która objęła niemal całą Europę. Znad Atlantyku w kierunku Europy podąża pogłębiający się niż, który przyniesie w najbliższym tygodniu spore ocieplenie w zachodniej Europie. W drugiej części tygodnia to ciepło dotrze prawdopodobnie również do Polski. A wyż obecnie widoczny nad zachodnią Europą rozbuduje się na wschód, ale w jego wschodniej części z północnego zachodu jeden za drugim, będą wędrować fronty atmosferyczne z opadami przeważnie deszczu, na północy przejściowo śniegu.
Temperatura minimalna w nocy niemal w całym kraju spanie poniżej zera, najzimniej będzie tam gdzie pojawia się rozpogodzenia i tam możliwe spadki nawet do -5. Poza tym od zera do -2.
Mieszkańcy południowej oraz północnej części kraju mają jutro największe szanse na zobaczenia słońca na niebie, gdyż w tych rejonach pojawi się najwięcej rozpogodzeń.
Przelotne opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem, mogą w  nocy wystąpić w zachodniej części kraju. natomiast jutro najwięcej będzie ich w południowo- zachodniej części kraju. Wędrując na wschód będą słabnąc i zanikać.
Najcieplej będzie jutro w południowej Polsce, gdzie temperatura może wzrosnąć do 2-3 stopni. W centrum oraz na północy temperatura będzie ujemna. Od -3 do zera. Również w górach temperatura nie wzrośnie powyżej zera.
Wiatr w całym kraju będzie słaby z kierunków południowych, tylko w Małopolsce i na Podkarpaciu będzie wiać z północy.

 

 

krzychoPrognoza krótkoterminowaPrognoza pogodypogoda,prognoza,śniegW przeważającej części kraju mieliśmy dziś pochmurne niebo, a w południowo- wschodniej części kraju występowały chwilami intensywne opady śniegu. Miejscami spadło nawet około 15 cm.    Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę