Nad naszym krajem wędrował dziś front atmosferyczny związany z niżem znad Spitsbergenu. Na jego czole występowały opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem , oraz miejscami marznącego deszczu. W wielu miejscach sypało na tyle mocno, ze utworzyła się kilku centymetrowa pokrywa, lecz za frontem napłynęło cieplejsze powietrze i śnieg przechodził w deszcz, a temperatura wzrosła powyżej zera.

Jutro będziemy pod wpływem niżu znad Morza Barentsa  będzie napływać chłodne powietrze z północnego zachodu. Ciepłe powietrze widoczne nad Atlantykiem, już w sobotę rano wkroczy do zachodniej Polski i już  wieczorem obejmie cały kraj.
Temperatura w nocy niemal w całym kraju będzie dodatnia, tylko na wschodzie oraz miejscami na  Śląsku będzie w okolicach zera, -1 stopnia.
W  nocy oraz jutro w ciągu dnia na wschodzie, południu i w centrum kraju będą występować opady deszczu i deszczu  ze śniegiem, które lokalnie mogą powodować gołoledź. W górach będzie padał śnieg, dlatego jest szansa, że zostanie pobity rekord najwyższej  pokrywy śnieżnej w grudniu na Kasprowym Wierchu.
Na chwile ze słońcem mogą liczyć mieszkańcy Pomorza.
Będzie to chłodny i nieprzyjemny dzień, w centrum na wschodzie i południu, temperatura będzie się wahać w granicach zera /+2 stopni. Nieco cieplej  na północnym zachodzie, gdzie pojawi się trochę słońca.
W całym kraju będzie wiało i umiarkowanie  chwilami dość silnie z południowego zachodu.
krzychoPrognoza krótkoterminowaPrognoza pogodygołoledź,pogoda,prognoza,śnieg,wiatrNad naszym krajem wędrował dziś front atmosferyczny związany z niżem znad Spitsbergenu. Na jego czole występowały opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem , oraz miejscami marznącego deszczu. W wielu miejscach sypało na tyle mocno, ze utworzyła się kilku centymetrowa pokrywa, lecz za frontem napłynęło cieplejsze powietrze i śnieg przechodził...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę