Wczoraj doszło do wyraźnej adwekcji ciepłej masy polarno-morskiego powietrza, który zakończył parodniowy okres całodobowego mrozu. Ten utrzymuje się nadal w Europie Wschodniej i Północnej.

Cały czas przez kolejne dni ma napływać powietrze znad Atlantyku, ale kierunek i droga jego napływu wpłynie na różnice w temperaturze. Stopniowo wiatr będzie zmieniać się na zachodni i południowo-zachodni. Po przejściu jutrzejszego frontu ciepłego temperatury jeszcze bardziej podskoczą, wiatr również nasili się i nad morzem może wiać do 90 km/h. W wigilijną niedzielę na zachodzie do 10*C, w święta o parę stopni mniej, ale zdecydowanie nie będzie panować wtedy zimowa aura.

 

markSytuacja obecnaWczoraj doszło do wyraźnej adwekcji ciepłej masy polarno-morskiego powietrza, który zakończył parodniowy okres całodobowego mrozu. Ten utrzymuje się nadal w Europie Wschodniej i Północnej. Cały czas przez kolejne dni ma napływać powietrze znad Atlantyku, ale kierunek i droga jego napływu wpłynie na różnice w temperaturze. Stopniowo wiatr będzie zmieniać się...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę