Przed nami już zdecydowanie cieplejszy dzień. Już nocą w niemal całym kraju spodziewamy się temperatury na plusie. Od rana ciepłe powietrze  będzie   wędrowało z zachodu na wschód i pod wieczór osiągnie już linię Wisły. Pojawią się też silne porywy wiatru, które będą także systematycznie się wzmagać. Wieczorem na wybrzeżu porywy wiatru sięgną już 100 km/h a na północy do 70 km/h. A teraz czas na szczegółowe mapy.

Sytuacja synoptyczna:

Theta-E 850hPa – temperatura ekwiwalentno-potencjalna określonej objętości powietrza na poziomie izobarycznym 850hPa.

Zwracamy uwagę na spory spadek ciśnienia nad Polską. W ciągu doby na północy spadnie ono o ponad 20 hPa.

Ciśnienie atmosferyczne nad Polską o godz. 1.00
Ciśnienie atmosferyczne nad Polską o godz. 23.00

Noc już zdecydowanie cieplejsza w całym kraju. Temperatura poniżej zera będzie na krańcach wschodnich oraz w górach. Poza tym od zera do 4*C. Do tego spodziewamy się przelotnych opadów deszczu, lokalnie deszczu ze śniegiem a w górach śniegu. Wiatr będzie już umiarkowany z kierunków zachodnich.

Temperatura o godz. 7.00
Porywy wiatru o godz. 7.00
Natężenie opadu o godz. 7.00

Dzień:

W ciągu dnia z zachodu na wschód będzie wędrowało ciepłe powietrze. Późnym wieczorem dojdzie już do Wisły i niemal wszędzie będzie kilka stopni na plusie.  Na wschodzie i południu będzie jeszcze padał deszcz, lokalnie deszcz ze śniegiem a w górach śnieg. W Tatrach spadnie do 25 cm a w Bieszczadach do 20 cm śniegu. Zwracamy także uwagę na rosnącą siłę wiatru. Już jutro napiszemy o nim więcej. Ale już teraz ostrzegamy przed silnymi porywami wiatru, który na wybrzeżu sięgnie miejscami 100 km/h!

Temperatura o godz 16.00
Temperatura o godz. 23.00
Intensywność opadu o godz. 14.00
Dobowa suma opadu
Porywy wiatru o godz. 18.00
Porywy wiatru o godz. 23.00
Porywy wiatru w Zatoce Gdańskiej o godz. 18.00
Zachmurzenie o godz. 14.00
lubelak1Prognoza krótkoterminowaPrognoza pogodydeszcz,pogoda,prognoza,wiatrPrzed nami już zdecydowanie cieplejszy dzień. Już nocą w niemal całym kraju spodziewamy się temperatury na plusie. Od rana ciepłe powietrze  będzie   wędrowało z zachodu na wschód i pod wieczór osiągnie już linię Wisły. Pojawią się też silne porywy wiatru, które będą także systematycznie się wzmagać. Wieczorem na wybrzeżu...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę