Przed nami powrót wietrznej pogody. Tym razem bardzo mocno powieje w górach. Tam wieczorem i jutrzejszej nocy wiatr w porywach sięgnie 100-110 km/h.

Jutro dostaniemy się pod wpływ niżu, który w tym momencie jest widoczny nad Kanałem La Manche. Jutro jego centrum znajdzie się nad Krajami Beneluksu, a pod wieczór nad północnymi Niemcami. Z południa będzie napływać ciepłe powietrze, a w górach pojawi się halny.

 

W całym kraju występują rozpogodzenia i temperatura dość szybko spada, w wielu miejscach pojawią się przymrozki, najzimniej będzie w zagłębieniach terenu nawet do minus 5-6 stopni, szczególnie rejon Krakowa może być zimny w nocy, gdzie już teraz jest -2.

Na wschodzie kraju możliwe są mgły.

To będzie kolejny dość ciepły dzień, zwłaszcza w południowej Polsce, gdzie temperatury mogą przekroczyć 10 stopni zwłaszcza w rejonach oddziaływania halnego.

Porywy wiatru w górach mogą przekraczać 100 km/h, na Pogórzach powieje do 80, w głębi kraju wiatr  słaby i umiarkowany z kierunków południowych.
Jutro, w wielu rejonach będzie jeszcze świecić słońce, ale będzie już więcej chmur niż dziś.

 

lubelak1Prognoza krótkoterminowaPrognoza pogodypogoda,prognoza,wiatrPrzed nami powrót wietrznej pogody. Tym razem bardzo mocno powieje w górach. Tam wieczorem i jutrzejszej nocy wiatr w porywach sięgnie 100-110 km/h.   W całym kraju występują rozpogodzenia i temperatura dość szybko spada, w wielu miejscach pojawią się przymrozki, najzimniej będzie w zagłębieniach terenu nawet do minus 5-6 stopni, szczególnie...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę