Obecnie znajdujemy się pod wpływem niżu znad Norwegii oraz niewielkiego niżu wtórnego, który znajduje się nad Polską. Przynoszą one brzydką, lecz dość ciepłą jak na grudzień pogodę. W nocy i jutro, głównie na południu i w centrum kraju wystąpią opady śniegu.

Rozkład ciśnienia nad Europą w dniu 29.12.2017

Nadchodząca noc będzie zimniejsza od poprzedniej. W większości kraju pojawi się mróz, najzimniej będzie na południu około -3, -2 stopnie. W pozostałej części kraju do około -1, zera stopni a lokalnie na wschodzie i nad morzem utrzymają się temperatury dodatnie. W górach będzie padał śnieg.

Temperatura minimalna

W ciągu dnia ociepli się nieco, choć miejscami może utrzymać się ujemna temperatura. Najcieplej będzie na zachodzie, do 3-4 stopni. Na południu i lokalnie w centrum spodziewamy się mrozu. Tam też będzie padał śnieg tworząc niewielką pokrywę.

Temperatura maksymalna

W pasie od Małopolski po Mazowsze i Podlasie wystąpią opady śniegu, na nizinach pokrywa może przekroczyć 10 cm.

Pokrywa śnieżna w cm

W nocy wiatr na południu i zachodzie będzie osiągał umiarkowane wartości i utrzyma się on do wczesnego popołudnia. Następnie zacznie słabnąć.

Średnia prędkość wiatru na wysokości 10m podana w m/s

Jutro szczęście do pogody mogą mieć mieszkańcy zachodniej części Polski gdzie będzie najcieplej i również najpogodniej. Im dalej na wschód tym więcej chmur.

Ogólne zachmurzenie nieba
morz3Prognoza krótkoterminowaPrognoza pogodymróz,pogoda,prognoza,śnieg,wiatrObecnie znajdujemy się pod wpływem niżu znad Norwegii oraz niewielkiego niżu wtórnego, który znajduje się nad Polską. Przynoszą one brzydką, lecz dość ciepłą jak na grudzień pogodę. W nocy i jutro, głównie na południu i w centrum kraju wystąpią opady śniegu. Nadchodząca noc będzie zimniejsza od poprzedniej. W większości kraju...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę