Nad Europą w dalszym ciągu trwa niżów Atlantyckich, które  powstających na  kontraście miedzy zimnym powietrzem znad Kanady i Grenlandii i ciepłego płynącego z Zatoki Meksykańskiej  i zwrotnikowej części Atlantyku.

Jutro dostaniemy się pod wpływ kolejnego niżu, który  obecnie jest widoczny w okolicach Irlandii, na południe od niego powstają wtórny ośrodek niżowy i to właśnie on dotrze jutro  nad Północne Niemcy i Danię, a jego fronty wkroczą nad Polskę. Wpierw będzie to front ciepły, ale szybko dogoni go front chłodny i ciepły wycinek  zamknie się nad zachodnia Polska i  powstanie front okluzji. Na  powyższej mapie widoczny jest kolejny niż który dotrze do nas około piątku i przyniesie duże ocieplenie w południowej Polsce.

 

 

Rozkład ciśnienia atmosferycznego o godz. 14.00.  Duża różnica ciśnienia nad Polska  sięgająca 20 hPa spowoduje wzrost prędkości wiatru.
Temperatura minimalna wyniesie od -2  rejonach rozpogodzeń, których będzie najwięcej w południowej części kraju, mogą sięgnąć Polski centralnej i tam tez możliwe spadki poniżej 0. Poza tym od zera do 3 stopni.

 

 

Dzień:

Niż o którym wspominaliśmy wcześniej, przyniesie jutro cieplejsze powietrze, do zachodniej i Południowej Polski. Na zachodzie temperatura może osiągnąć 8, a nawet 10 stopni, w południowej Polsce 6-7, w centrum na wschodzie oraz północy od 1 do 4 stopni.
Spora różnica ciśnienia,  nad Polską spowoduje wzrost prędkości wiatru, najmocniej Powieje w górach oraz na Pogórzach, nawet 100 km/h. Poza obszarami górskimi, porywy południowego oraz południowo- zachodniego wiatru mogą osiągać do 70 km/h. Po południu w zachodniej Polsce,  wiatr po przejściu front zmieni kierunek na zachodni.
W strefie frontu będą występować silne opady deszczu, miejscami możliwe są również burze. W górach wystąpią intensywne opady śniegu.
Dobowa suma opadów
Zachmurzenie o godz. 14.00

 

lubelak1Prognoza krótkoterminowaPrognoza pogodydeszcz,pogoda,prognoza,śnieg,wiatrNad Europą w dalszym ciągu trwa niżów Atlantyckich, które  powstających na  kontraście miedzy zimnym powietrzem znad Kanady i Grenlandii i ciepłego płynącego z Zatoki Meksykańskiej  i zwrotnikowej części Atlantyku.         Dzień:  Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę