Nadal znajdujemy się  w ciepłym powietrzu napływającym do nas z zachodu.

Europa jest zdominowana przez układy niskiego ciśnienia. Dziś byliśmy pod wpływem rozległego  układu niżowego z wieloma  ośrodkami. Rozciągał się od  zachodniej Rosji, aż po południową Grenlandię. Wyże  obecne są tylko nad Atlantykiem oraz w okolicach Uralu w Rosji. Jutro niewiele się zmieni, nadal pozostaniemy pod wpływem układu niżowego z 2 ośrodkami znad Bałtyku oraz Wysp Brytyjskich.  W lewym krańcu mapy widoczny jest  głęboki niż, który od wczoraj przynosi potężne śnieżyce na wschodnim wybrzeżu USA.  W nocy do południowej Polski wkroczy front ciepły niżu znad Wysp Brytyjskich i przyniesie opady deszczu w najpierw w zachodniej Polsce, w ciągu nocy będą wędrować na wschód. Za frontem napływać będzie ciepłe powietrze, dlatego w wielu rejonach minimalna temperatura odnotowana będzie przed północą, później będzie powoli rosnąć.
Tak jak wspominaliśmy wyżej, w nocy  będzie następował wzrost temperatury. Przed północą możliwe są przymrozki w rejonach z rozpogodzeniami, bo wkroczeniu frontu z opadami temperatura będzie wzrastać,. Nad ranem  będzie od zera do 2 stopni na wschodzie do 4-6 w pozostałej części kraju.
Wraz  ze zbliżaniem się niżu i ciepłego frontu zacznie nasilać się południowo- zachodni wiatr, w porywach na zachodzie Polski może osiągać do 70 km/h, w górach lokalnie do 90.
W ciągu dnia kontynuacja dość silnych porywów wiatru z południowego zachodu, najsilniej będzie wiało na północy kraju do 70 km/h.
Po przejściu frontu ciepłego, spora część Polski czeka pogodny dzień z niewielką ilością chmur, dopiero późnym popołudniem, do południowo-zachodniej Polski wkroczą chmury kolejnego frontu.
Jutro rano na wschodzie będą występować jeszcze opady deszczu związane z odsuwającym się na wschód frontem ciepłym,  około południa powinny całkiem zaniknąć, wcześniej będą występować w północnej Polsce, a późnym popołudniem pojawią się w południowo- zachodniej Polsce.
W ciepłej masie powietrza jaka napłynie do nas nocą, w zachodniej orz południowej Polsce temperatura może osiągnąć 10 stopni. W centrum od 6 do 8 , a na wschodzie i północy od  2 do 6.

W modelach numerycznych przez ostatnie dni przewijał się scenariusz z możliwą lekką zimą. Na razie największe szanse na temperatury ujemne przez cala dobę są w północno wschodniej Polsce, natomiast południowa i zachodnia część Polski może pozostać w ciepłym powietrzu, a samo ochłodzenie będzie krótkie.

https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/01/T2M_40-2.png?fit=1024%2C768&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/01/T2M_40-2.png?resize=150%2C150&ssl=1krzychoPrognoza krótkoterminowaPrognoza pogodydeszcz,pogoda,prognozaNadal znajdujemy się  w ciepłym powietrzu napływającym do nas z zachodu. W modelach numerycznych przez ostatnie dni przewijał się scenariusz z możliwą lekką zimą. Na razie największe szanse na temperatury ujemne przez cala dobę są w północno wschodniej Polsce, natomiast południowa i zachodnia część Polski może pozostać w ciepłym powietrzu,...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę