Nad północną i centralną Polskę napłynęło już chłodniejsze powietrze, związane z wyżem znad  Morza Północnego. Już teraz około 21.00 na północy mamy spadki temperatury poniżej 5*C.

Jutro centrum wyżu przemieści się nad północna Polskę, będzie on otoczony ze wszystkich stron niżami i będzie systematycznie przesuwał się na południowych wschód, co sprawi , że już we wtorek do południowej i zachodniej Polski napłynie ciepłe powietrze z południa, za sprawą niżu widocznego nad zachodnia częścią Morza Śródziemnego. Niż widoczny nad Atlantykiem  sprowadzi jeszcze więcej ciepłego powietrza do Europy Zachodniej.
Noc będzie chłodniejsza niż ostatnie, temperatura niemal w całym kraju spadnie poniżej zera, tylko w rejonach południowych może być lekko dodatnia. Miejscami  na północy i w centrum możliwe spadki poniżej minus 5 stopni.
Jutro  w ciągu dnia temperatura podniesie się niewiele powyżej zera maksymalnie do plus 2-3 na południu, poza tym zero plus 1.
W większej części kraju można liczyć na dużą ilość słońca, na południu przez cały dzień otrzymają się chmury i tam szanse na przejaśnienia są bardzo małe.
W nocy oraz jutro  w ciągu dnia, w  w południowym pasie województw  Śląska- Małopolski i Podkarpacie mogą występować niewielkie opady deszczu, deszczu ze śniegiem oraz samego śniegu.
Jutro wiatr będzie jeszcze spokojny na ogół będzie wiało z kierunków północno wschodnich. We wtorek prędkość wiatru znacznie wzrośnie  co mocno spotęguje odczucie chłodu we wschodniej i centralnej Polsce.
krzychoPrognoza krótkoterminowaPrognoza pogodypogoda,prognoza,słońceNad północną i centralną Polskę napłynęło już chłodniejsze powietrze, związane z wyżem znad  Morza Północnego. Już teraz około 21.00 na północy mamy spadki temperatury poniżej 5*C.Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę