Wczoraj w Cieszynie temperatura sięgnęła 12.9*C. To wartość wyjątkowo wysoka jak na początek stycznia, choć budzi już coraz mniejsze zdziwienie. Jednak wystarczy sięgnąć pamięcią jedynie rok wcześniej, by przekonać się jakie mrozy panowały w święto Trzech Króli (na wschodzie w dzień nawet poniżej -10*C. W tym roku jednak prawdziwa zima dotknęła Amerykę Północną, a nie Europę.

Temperatura w ubiegłoroczne święto Trzech Króli znacznie odbiegała od ciepłego 6 stycznia 2018.

 

Tymczasem nad Polską będzie znajdować się front polarny. Wyż znad Wielkiej Brytanii umacnia się. Jego klin zaczyna sięgać naszego kraju, co północne i środkowe regiony powoli zaczną odczuwać po trwałym rozpogodzeniu. W czasie pogodnej nocy wystąpi lekki mróz, który nie ustąpi do wtorku. Na pochmurnym i deszczowym południu temperatury powinni pozostać na plusie. Opady stopniowo będą się wycofywać. Jutro deszcz i śnieg możliwe są głównie w Małopolsce i na Podkarpaciu.

Wyż Adam, który znajdzie sie jutro nad Polską będzie miał w centrum ok. 1040 hPa i dość szybko odsunie się na wschód, więc i pogoda ulegnie zmianie, co na zachodzie i południu znów oznacza powrót do temperatur w dzień około 5*C.

markSytuacja obecnaWczoraj w Cieszynie temperatura sięgnęła 12.9*C. To wartość wyjątkowo wysoka jak na początek stycznia, choć budzi już coraz mniejsze zdziwienie. Jednak wystarczy sięgnąć pamięcią jedynie rok wcześniej, by przekonać się jakie mrozy panowały w święto Trzech Króli (na wschodzie w dzień nawet poniżej -10*C. W tym roku jednak prawdziwa...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę