Przed nami pogorszenie warunków. I to pod każdym względem. Spadnie ciśnienie. Pojawią się silniejsze opady (deszczu, deszczu ze śniegiem) i przede wszystkim będzie silnie wiało. Będą zawieje i zamiecie.

Sytuacja synoptyczna

Ciśnienie atmosferyczne nad Polską o 23.00

Noc:

Noc będzie chłodna, z niewielkim mrozem w niemal całym kraju. Do tego przelotne opady śniegu i słabe oraz umiarkowane porywy wiatru. Będzie na pewno bardzo ślisko.

Temperatura o godz. 7.00
Porywy wiatru o 7.00
Rodzaj opadu o 7.00

Dzień:

W ciągu dnia czeka nas niewielkie ocieplenie, będzie w sporej części Polski do 3-4*C powyżej zera. Niewielki mróz na krańcach wschodnich i północnych. Na południowym0zachodzie pojawią się silne porywy wiatru dochodzące po południu do 70-80 km/h. Do tego ciągle przelotne opady śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu.

Temperatura o 14.00
Porywy wiatru o 15.00
Zachmurzenie o 14.40
Prognoza pokrywy śnieżnej na jutrzejszą noc.
Dwudniowy przyrost pokrywy śnieżnej na Podhalu i w Tatrach
Dobowa suma opadów

Wieczór:

To będzie trudny wieczór dla służb i wielu mieszkańców Polski. Na południu wiatr powieje do 70-90 a lokalnie nawet do 100 km/h (w porywach). W Tatrach do 120-130 km/h. W całej Polsce spodziewamy się także opadów: śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu. Na północy mogą być one chwilami dość intensywne. Silne porywy wiatru będą powodować zawieje i zamiecie i problemy komunikacyjne na drogach.

Porywy wiatru o 20.00
Porywy wiatru o 21.00
Porywy wiatru o 23.00
Temperatura o 21.00
Natężenie opadów o 20.00
Rodzaj opadu
lubelak1Prognoza krótkoterminowaPrognoza pogodypogoda,prognoza,śnieg,wiatr,zamiecie,zawiejePrzed nami pogorszenie warunków. I to pod każdym względem. Spadnie ciśnienie. Pojawią się silniejsze opady (deszczu, deszczu ze śniegiem) i przede wszystkim będzie silnie wiało. Będą zawieje i zamiecie. Sytuacja synoptyczna Noc: Noc będzie chłodna, z niewielkim mrozem w niemal całym kraju. Do tego przelotne opady śniegu i słabe oraz umiarkowane...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę