Głęboki niż, silny wschodni wiatr, to często sytuacja potencjalnie niebezpieczna dla Trójmiasta. Latem w dzielnicach położonych wyżej w Gdańsku opady są często 2 razy większe, niż w dzielnicach nadmorskich. W zimę kończy się to sporo wyższymi opadami śniegu w wyżej położonych dzielnicach Trójmiasta i na Kaszubach. Tym razem opady w wyżej położonych regionach Trójmiasta i poza nim, skończą się prawdopodobnie przyrostem pokrywy śnieżnej o około 10cm, a przy samym morzu przyrostem kilkucentymetrowym. Lokalnie pojawią się zaspy utrudniające poruszanie się po drogach i chodnikach.

Późnym popołudniem wiatr zacznie nabierać na sile i zacznie zmieniać kierunek na wschodni. Wieczorem i wczesną nocą, porywy osiągać będę do 60km/h. Wiatr zacznie słabnąć w drugiej połowie nocy.

Pokrywa śnieżna która teraz wynosi od 2 cm w dzielnicach nadmorskich jak np na Oksywiu do 7cm w wyżej położonych regionach Trójmiasta. Jutro prognozowana pokrywa wg modelu EMS będzie wynosić od 6-7cm przy samym morzu, do blisko 20cm we Chwaszczynie, gdzie prognozowane opady (15-20mm) będą ponad dwukrotnie wyższe, niż na poziomie morza (5-7mm).

 

 

 

GabrychOstrzeżeniaPrognoza krótkoterminowaśnieg,trójmiasto,wiatrGłęboki niż, silny wschodni wiatr, to często sytuacja potencjalnie niebezpieczna dla Trójmiasta. Latem w dzielnicach położonych wyżej w Gdańsku opady są często 2 razy większe, niż w dzielnicach nadmorskich. W zimę kończy się to sporo wyższymi opadami śniegu w wyżej położonych dzielnicach Trójmiasta i na Kaszubach. Tym razem opady...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę