Nad Polskę dotarł wtórny niż znad Atlantyku, jeszcze kilka dni temu znajdował się u wybrzeży Ameryki Północnej i bardzo szybko przemieszczał się po południowych obrzeżach rozległego niżu znad Islandii.  Docierając do Europy przyniósł bardzo silne porywy wiatru, nawet do 140km/h , który spowodował  zniszczenia.

Jutro niż odsunie się znad naszego kraju i napłynie nieco chłodniejsze powietrze. Zagęszczony gradient nad wschodnią Polską sprawi, że będzie tam jeszcze silnie wiało. W polu górnym nadal będzie znajdować się na obrzeżach  górnej zatoki niżowej, widocznej na mapach wysokości 500hPa.  Jej obecność sprawia, że z  zachodu, ciągle wędrują kolejne niże z ciepłym , powietrzem,  jeden z nich jest widoczny na  powyższej mapie i za kilka dni dotrze do Europy Środkowej i przyniesie kolejne ocieplenie.
W nocy silny wiatr będzie  występować w południowej połowie kraju, w porywach może przekraczać 90 km/h. W drugiej połowie nocy wiatr będzie stopniowo słabnąc co będzie związane ze stopniowym wzrostem ciśnienia w ośrodku niżowym.
Noc będzie dość ciepła, w większości kraju temperatura będzie wahać się około zera stopni, tylko na północnym wschodzie  do minus 2. Odczucie chłodu będzie potęgować silny wiatr.
Ciśnienie będzie jutro dość szybko wzrastać, gdyż niż będzie odsuwał się na wschód, we wschodniej Polsce będzie obecny zagęszczony gradient ciśnienia, przez co będą tam występować jeszcze silne porywy wiatru do około 60 km/h.
W południowej części kraju można liczyć na trochę słońca, w pozostałej części kraju  będą mniejsze szanse na rozpogodzenia.
W całym kraju możliwe są przelotne opady śniegu, ale najwięcej będzie ich występować na wschodzie kraju, a silny wiatr może powodować zawieje i zamiecie.

 

W północno wschodniej Polsce miejscami w centrum temperatura nie wzrośnie powyżej zera. Na południu i zachodzie wzrośnie do plus 2-3 stopni.

 

krzychoPrognoza krótkoterminowaPrognoza pogodypogoda,prognoza,śnieg,wiatrNad Polskę dotarł wtórny niż znad Atlantyku, jeszcze kilka dni temu znajdował się u wybrzeży Ameryki Północnej i bardzo szybko przemieszczał się po południowych obrzeżach rozległego niżu znad Islandii.  Docierając do Europy przyniósł bardzo silne porywy wiatru, nawet do 140km/h , który spowodował  zniszczenia.    Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę