W czwartek głębsza odwilż obejmie cały kraj, a temperatury będą miejscami wyższe niż dzisiaj. Wyż odsunął się na wschód a nad północną Europę nasunął się głęboki niż. A kolejny jutro znajdzie się nad Wielką Brytanią. Oznacza to tymczasowy koniec zimy.

Rozkład ciśnienia nad Europą w dniu 25.01.18

Nadchodząca noc będzie znacznie cieplejsza od poprzedniej. Mrozu spodziewamy się jedynie na wschodzie kraju, poza tym od 2 do 3 stopni, a na zachodzie i północy do 4-6. Przyspieszy to etap topnienia śniegu. Lokalnie, głównie na południowym-wschodzie będzie mglisto, lokalnie widzialność spadnie do 100-200 metrów.

Temperatura minimalna

Ponownie Polska się podzieli na chłodniejszy wschód i na cieplejszy zachód. Na południowym zachodzie temperatura może osiągnąć 10 stopni. Na wschód od Wisły nieco zimniej, 2-4 stopnie.

Temperatura maksymalna

Niewielkie opady deszczu wystąpią wieczorem głównie na Pomorzu. Tam wieczorem spodziewamy się wystąpienia opadów o charakterze umiarkowanym.

Suma opadu w mm

Jutro w całym kraju wiatr osiągnie wartości umiarkowane. Najsilniejszych porywów spodziewamy się w górach, tam porywy sięgną 40-50 km/h.

Średnia prędkość wiatru na wysokości 10 m podana w m/s
https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/01/Temperatura-maksymalna-7.png?fit=1024%2C768&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/01/Temperatura-maksymalna-7.png?resize=150%2C150&ssl=1morz3Prognoza krótkoterminowaPrognoza pogodychmury,pogoda,prognoza,wiatrW czwartek głębsza odwilż obejmie cały kraj, a temperatury będą miejscami wyższe niż dzisiaj. Wyż odsunął się na wschód a nad północną Europę nasunął się głęboki niż. A kolejny jutro znajdzie się nad Wielką Brytanią. Oznacza to tymczasowy koniec zimy. Nadchodząca noc będzie znacznie cieplejsza od poprzedniej. Mrozu spodziewamy się...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę