W kolejnych dniach za dnia temperatura w dzień będzie utrzymywała się na poziomie około zera stopni, natomiast noce będą z kilkustopniowym, lokalnie kilkunastu stopniowym mrozem. Polska zachodnia, północno-zachodnia i zachodnia będą regionami o dość słonecznej pogodzie. Natomiast wschód i południe Polski będą pod wpływem niżu, który przesuwa się z Bałkanów w kierunku Ukrainy.

Mroźne powietrze, które zalegało kilka dni na Polską zostało wypchnięte na północny-wschód. Większość obszaru Polski znajduje się pod wpływem klinu wyżowego, zapewniającego dość słoneczną pogodę i słaby wiatr. Taka stabilna pogoda utrzyma się w kolejnych kilku dniach.

Noc z 7 (środa) na 8 (czwartek) lutego

Przechodzący niż przyniesie opady marznącego deszczu i śniegu w południowo-wschodniej części kraju. Północ i północny zachód pozostaną bezchmurne. Tam też dlatego będzie najchłodniej w nocy. Na Podkarpaciu temperatura będzie w okolicach 0 stopni, natomiast na północy do -7, niewykluczone lokalnie spadki do kilkunastu stopni poniżej zera.

8 luty (czwartek)

Czwartek w dzień temperatura wzrośnie od -2 do 2 stopni. W dalszym ciągu północno-zachodnia połowa Polski będzie tą słoneczniejszą. Natomiast na południowo-wschodnia i wschodnia zanotuje opady śniegu i opadów mieszanych deszczu ze śniegiem.

Noc 8 (czwartek) na 9 (piątek) lutego

Noc ponowie najchłodniejsza Pomorzu ze spadkami temperatury do -10. Ponownie najcieplejsze pod warstwą zachmurzenia będzie Podkarpacie z temperaturą nieznacznie poniżej zera. Opady już tylko mogą wystąpić niewielkie z paśmie Karpat.

9 luty (piątek)

Piątek nie przyniesie większych zmian w pogodzie. Co prawda już bez opadów na wchodzie kraju, ale za to dalej pochmurnie pod wpływem niżu z nad Ukrainy. Temperatura w dzień będzie oscylować w okolicach zera stopni.

Noc z 9 (piątek) na 10 (sobota) lutego i 10 luty.

Noc będzie wyglądać podobnie jak poprzednie. Najchłodniejsze z niskim zachmurzeniem Pomorze ze spadkami temperatur do -10. W dzień 10 lutego, temperatura ponownie maksymalnie nieznacznie przekroczy zero stopni, osiągając maksymalnie 2-3 stopnie powyżej zera.

GabrychPrognoza krótkoterminowaPrognoza pogodygołoledź,mróz,śnieg,zimaW kolejnych dniach za dnia temperatura w dzień będzie utrzymywała się na poziomie około zera stopni, natomiast noce będą z kilkustopniowym, lokalnie kilkunastu stopniowym mrozem. Polska zachodnia, północno-zachodnia i zachodnia będą regionami o dość słonecznej pogodzie. Natomiast wschód i południe Polski będą pod wpływem niżu, który przesuwa się z...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę