Najbliższe dni przyniosą kontynuacje lekkiej zimy, nocami będzie występować mróz, a w ciągu dnia w zachodniej części kraju będą występować temperatury dodatnie. Spodziewamy się dość suchej pogody, jedynie na południu może mocniej popadać. 

ŚRODA

Rozkład ciśnienia nad Europą w dniu 14.02.18

W środę Polska znajdzie się pod wpływem klina wyżu Rosyjskiego, a na południu zaznaczy się niż, który przyniesie opady śniegu. W nocy w całym kraju pojawi się mróz, najzimniej będzie na wschodzie do -5 stopni. W górach możliwe są spadki do -10.

Temperatura minimalna 14.02.2018

Mróz utrzyma się tylko na wschodzie i południu kraju. Im dalej na zachód tym cieplej, do 3 stopni.

Temperatura maksymalna 14.02.18

Spadnie nieco śniegu w południowej części Polski, możliwy jest także przelotny opad na Pomorzu Gdańskim.

Pokrywa śnieżna w cm

CZWARTEK

Rozkład ciśnienia nad Europą w dniu 15.02.18

W czwartek niż z południa zacznie się wypełniać, jednocześnie od zachodu zacznie napierać rozbudowany układ niżów atlantyckich z centrum nad Islandią.

Może być to najzimniejsza noc w tym tygodniu, szczególnie na południu kraju, gdzie model prognozuje spadki poniżej -10 stopni. Poza tym około -5, -3 w reszcie kraju do -2 na zachodzie.

Temperatura minimalna 15.02.18

Również za dnia będzie dość zimno, w dużej części Polski temperatura może pozostać ujemna. Spodziewamy się od -2 stopni na wschodzie do +4 na zachodzie

Temperatura maksymalna 15.02.18

PIĄTEK

Rozkład ciśnienia nad Europą w dniu 16.02.18

W piątek nad Bałtykiem przejdzie niewielki niż, za którym napłynie cieplejsze powietrze z zachodu. Będzie to wstęp do słabego ocieplenia podczas weekendu. Nocą odczujemy już wyższe temperatury, np. na zachodzie odnotujemy wartości dodatnie przez całą dobę. Im dalej na wschód tym zimniej, do około -4 stopni.

Temperatura minimalna 16.02.18

Za dnia ociepli się w całym kraju, najwyższych temperatur spodziewamy się na zachodzie, nawet do 6 stopni. Chłodniej będzie w centralnej części kraju, ok 2-3. Mroźna strefa powietrza utrzyma się tylko na północnym wschodzie kraju, tam do -1 stopnia.

Temperatura maksymalna 16.02.18

SOBOTA

Rozkład ciśnienia nad Europą w dniu 17.02.18

W sobotę niż zaniknie i w jego miejsce pojawi się klin wyżu Rosyjskiego. W takiej sytuacji nadal Polska będzie pod wpływem chłodniejszych mas powietrza, lecz pojawi się nieco więcej słońca. W nocy i nad ranem pojawi się mróz, głównie w zachodniej i południowej części kraju. Dodatnie temperatury wystąpią na Pomorzu i w północnej części Warmii i Mazur.

Temperatura minimalna 17.02.18

Podobnie jak w piątek czekają nas wyższe temperatury na zachodzie kraju. Ociepli się również w centrum i na południu. Termometry mogą wskazać około 5 stopni. Zimniej będzie na wschodzie i północy, od 0 do ok 2-3 *C.

Temperatura maksymalna 17.02.18

Opady w nadchodzących dniach nie będą duże. Jedynie na południu spadnie sporo śniegu – zwłaszcza w górach, gdzie pokrywa może urosnąć o dodatkowe 20-30 cm. W pozostałej części kraju suma opadu za najbliższe 4 dni nie przekroczy 10 mm.

Całkowita suma opadu w mm
morz3Prognoza krótkoterminowaPrognoza pogodymróz,prognoza,śnieg,zimaNajbliższe dni przyniosą kontynuacje lekkiej zimy, nocami będzie występować mróz, a w ciągu dnia w zachodniej części kraju będą występować temperatury dodatnie. Spodziewamy się dość suchej pogody, jedynie na południu może mocniej popadać.  ŚRODA W środę Polska znajdzie się pod wpływem klina wyżu Rosyjskiego, a na południu zaznaczy się niż, który...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę