Prognozy na Wielkanoc stabilizują się, niestety scenariusz nie jest zbyt optymistyczny. Aura w Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny będzie chłodna z towarzyszącymi opadami deszczu lub śniegu. Lepsza pogoda będzie panować w piątek i sobotę.

CZWARTEK

Na mapach widoczny wyraźny podział na zimna północną część Europy oraz ciepłą południową, a mniej więcej przez środek kontynentu miedzy innymi nad naszym krajem przebiega granica między tymi masami powietrza. W sobotę wspominaliśmy, że święta mogą okazać się zimne. Wszystko wskazuje, że tak będzie. W najbliższych dniach czeka nas ocieplenie, zwłaszcza na południu kraju, które znajdować będzie w ciepłym wycinku niżu, niestety w okresie świat wraz z przechodzeniem niżu przejdzie front chłodny, za którym napłynie zimne powietrze z północnego zachodu, a opady deszczu będą przechodzić w śnieg.

Rozkład ciśnienia nad Europą 29.03.18

W czwartek niż przechodzący przez Polskę podzieli nasz kraj na chłodną i śnieżną północ i cieplejsze południe. Temperatury maksymalne wyniosą od 12 stopni w Małopolsce, do +1 na Kaszubach i północnym wschodzie kraju. Na północ od linii Szczecin-Bydgoszcz-Mława możliwe jest powstanie pokrywy śnieżniej, miejscami do 5 cm.

PIĄTEK

Rozkład ciśnienia nad Europą 30.03.18

Niż rozmyje się i odsunie się w kierunku wschodnim. Natomiast do Europy Zachodniej zbliży się kolejny układ niskiego ciśnienia, który spowoduje zawirowania w pogodzie podczas Świąt Wielkanocnych. Wielki Piątek będzie dość przyjemny, od 15 stopni na południowym zachodzie, do koło 3-4 nad samym morzem.

Temperatura maksymalna w piątek

WIELKA SOBOTA

Rozkład ciśnienia nad Europą 31.03.18

W Wielką Sobotę wcześniej wspomniany niż wejdzie wgłąb Europy i zacznie się pogłębiać. Jednocześnie do Polski napłynie na chwile cieplejsze powietrze. Natomiast w Europie Zachodniej rozpocznie się kolejny etap ochłodzenia, który dotknie także Polskę. Będzie to też najcieplejszy dzień tego tygodnia, na południu kraju temperatura wzrośnie to 15-17 stopni. Wyższe temperatury oszczędzą północ i zachód, najzimniej nad samym morzem 4 stopnie.

 

Temperatura maksymalna w sobotę

NIEDZIELA WIELKANOCNA

Rozkład ciśnienia nad Europą 1.04.18

Niestety nie mamy dobrych wieści dla osób, które wyszukują ładnej pogody na święta. Wszystko za sprawą niżu, który będzie w tym czasie przechodził przez nasz kraj. Niedziela przyniesie brzydką pogodę, szczególnie na zachodzie kraju. Temperatura maksymalna wyniesie od 9 stopni na wschodzie do około +1 na zachodzie kraju. Poza niską temperaturą uprzykrzać życie będą silne opady deszczu, a później śniegu. Na północy suma opadu może sięgnąć nawet 50 mm.

Temperatura maksymalna w niedzielę

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

Rozkład ciśnienia nad Europą 2.04.18

Układ niskiego ciśnienia odsunie się na wschód, a za nim spłynie zimne powietrze z Skandynawii, które przyniesie lokalne opady śniegu i nocny mróz. Na szczęście na mapach synoptycznych zauważyć można kolejny niż zmierzający z południowo-zachodniej Europy, który przyniesie ocieplenie w połowie następnego tygodnia.

Temperatura maksymalna w poniedziałek

 

GabrychPrognoza pogodyPrognoza średnioterminowaPrognozy na Wielkanoc stabilizują się, niestety scenariusz nie jest zbyt optymistyczny. Aura w Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny będzie chłodna z towarzyszącymi opadami deszczu lub śniegu. Lepsza pogoda będzie panować w piątek i sobotę. CZWARTEK Na mapach widoczny wyraźny podział na zimna północną część Europy oraz ciepłą południową, a mniej więcej przez...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę