Przed nami zakończenie obecnej upalnej pogody. Tym razem natura pożegna go z przytupem. Już teraz do zachodniej Polski wkroczyły chmury z deszczem. Jutro od rana będziemy obserwować rozwój komórek burzowych. Początkowo w pasie od Pomorza po Dolny Śląsk. Z upływem dnia burze będą nie tylko się przemieszczać ale także tworzyć w kolejnych regionach kraju. Spodziewamy się nie tylko ulewnego deszczu, lokalnie gradu ale także silniejszego wiatru, w porywach do 100 km/h.

Nie wolno także zapominać o temperaturze, która na wschodzie i w centrum przekroczy 30 a lokalnie nawet 32*C. Do końca piątku spokojnie powinno być jedynie na krańcach południowo-wschodniej Polski.

Oto mapy ukazuję piątkową pogodę:

 

Temperatura w Polsce o godz. 16.00
Natężenie opadów o godz. 8.00
Natężenie opadów o godz. 14.00
Natężenie opadów o godz. 16.00
Natężenie opadów o godz. 19.00
Natężenie opadów o godz. 22.00
Natężenie opadów o północy
Porywy wiatru o godz. 15.20
Porywy wiatru o godz. 17.00
Porywy wiatru o godz. 19.00
Porywy wiatru o godz. 21.00
Dobowa suma opadów
lubelak1Prognoza krótkoterminowaPrognoza pogodyburza,deszcz,grad,upał,wiatrPrzed nami zakończenie obecnej upalnej pogody. Tym razem natura pożegna go z przytupem. Już teraz do zachodniej Polski wkroczyły chmury z deszczem. Jutro od rana będziemy obserwować rozwój komórek burzowych. Początkowo w pasie od Pomorza po Dolny Śląsk. Z upływem dnia burze będą nie tylko się przemieszczać ale także...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę