Od kwietnia w naszym kraju nieprzerwanie trwa lato i póki co nie widać jego końca. Letnia pogoda jaka panuje w tym roku jest niespotykana w naszej części Europy.

W najbliższym czasie czeka nas kontynuacja  gorącej pogody, miejscami temperatury mogą zbliżać się do 30 stopni. Po przejściowym ochłodzeniu za kilka dni ponownie napłynie do nas gorące powietrze.

Tymczasem najbliższa noc będzie dość pogodna, tylko na wschodzie oraz południu więcej chmur i tam możliwe są przelotne opady deszczu.

Temperatura minimalna wyniesie od 10-12 stopni na północnym wschodzie oraz na wschodzie Podkarpacia do 13-15 w pozostałej części kraju.

W piątek czeka nas gorący dzień, temperatura w wielu rejonach osiągnie 27 stopni. Chłodniej będzie na wschodzie, gdzie występować będą chmury z przelotnymi opadami deszczu oraz burzami, i tam około 20 stopni.

Po południu do zachodniej Polski wkroczą chmury frontu chłodnego, związanego z niżem znad Morza Północnego w centrum którego ciśnienie wynosić będzie około 1005 hPa. Przyniesie on przelotne opady deszczu oraz burze.  Nocą z piątku na sobotę front będzie wędrował powoli na wschód, za którym będzie napływać chłodne powietrze z zachodu.

W chłodnym powietrzu nad Niemcami bardzo szybko rozbuduje się wyż, który powędruje w kierunku naszego kraju i już w sobotę przyniesie poprawę pogody na zachodzie naszego kraju. Natomiast nad wschodnią połową Polski zatrzyma się wspomniany wyżej front chłodny i będą tam występować opady deszczu oraz burze.

Sobota będzie chłodniejsza niż piątek, wyraźniej chłodniej będzie na zachodzie i w centrum kraju, od 19 do 22 stopni. Najcieplej  w północno-wschodniej części kraju, gdzie zalegać będzie jeszcze ciepła masa powietrza. Termometry mogą pokazać nawet 25 stopni.

Wyż, który w sobotę znajdzie się nad zachodnią Polską sprawi, ze niedzielny poranek w zachodniej oraz północnej Polsce będzie zimny. Temperatury mogą spaść do 7-10 stopni. Cieplej będzie we wschodniej Polsce, tam około 12 -13 stopni.

W niedzielę nad wschodnią Polskę zacznie wkraczać front ciepły za którym ponownie zacznie napływać ciepłe powietrze. Obecność frontu sprawi, że ponownie we wschodniej połowie Polski występować będą przelotne opady deszczu. Będzie to jednak ciepły dzień – temperatura wyniesie od 20 do 25 stopni. Weekend w większość kraju będzie ciepły, co sprzyjać będzie wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Przeszkadzać mogą jednak miejscami, a zwłaszcza na wschodzie, kraju przelotne opady deszczu.

 

https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/09/day-7-IX.png?fit=1024%2C964&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/09/day-7-IX.png?resize=150%2C150&ssl=1krzychoPrognoza pogody Od kwietnia w naszym kraju nieprzerwanie trwa lato i póki co nie widać jego końca. Letnia pogoda jaka panuje w tym roku jest niespotykana w naszej części Europy. W najbliższym czasie czeka nas kontynuacja  gorącej pogody, miejscami temperatury mogą zbliżać się do 30 stopni. Po przejściowym ochłodzeniu za kilka dni ponownie napłynie do...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę