Wczoraj pomiędzy dwoma strefa frontowymi zrobiło się gorąco, co oznaczało aż o 4 stopnie przekroczenie normy wieloletniej. 

Dzisiaj już tak ciepło nie będzie. Na zachodzie znajdują się dwa front chłodne, pierwszy ze słabymi opadami deszczu wkracza nad Mazowsze, drugi z silniejszym przelontym deszczem minął już Poznań i przecina południkowo WIelkopolskę przechodząc teraz w okolicach Konina. Pas zachmurzenia jest wąski. Reszta dnia na zachodzie będzie pogodna, choć umiarkowanie ciepła i z czasem pojawi się więcej kłębiastych chmur. Tymczasem chłodniejsze polarne powietrze po zetknięciu na wschodzie z cieplejszym, zaciąganym ze wschodu przez układy baryczne ze wschodniej Europy, sprzyjać będzie konwekcji i lokalnie dość silnym opadom deszczu, a nawet burzom – głównie w wąskim pasie od Mazur po Roztocze.

https://meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/09/prognoza-8-IX-1024x963.pnghttps://meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/09/prognoza-8-IX-150x150.pngmarkSytuacja obecnaWczoraj pomiędzy dwoma strefa frontowymi zrobiło się gorąco, co oznaczało aż o 4 stopnie przekroczenie normy wieloletniej.  Dzisiaj już tak ciepło nie będzie. Na zachodzie znajdują się dwa front chłodne, pierwszy ze słabymi opadami deszczu wkracza nad Mazowsze, drugi z silniejszym przelontym deszczem minął już Poznań i przecina południkowo WIelkopolskę...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę