Po przejściu kolejnego chłodnego frontu już wczoraj nie było tak ciepło jak w piątek, a to dopiero początek stopniowej wymiany mas powietrza. Na Polskę wciąż oddziałuje niż znad Skandynawii, który sprowadzi kolejne opady deszczu. Przesuwając się na północ zmieni kierunek wiatru na zachodni, cechujący powietrze polarne o niższej temperaturze. Porywy będą coraz silniejsze, choć obok chmur konwekcyjnych możliwe są chwile ze słońcem.

W kolejnych dniach centrum niżu przesunie się na południu, czyli nasze regiony północe, dzięki czamu na Mazurach czy Lubelszczyźnie wiać będzie słabiej. Niemniej wciąż występować będą powaracające opady deszczu i deszcz ze śniegiem. 

Od połowy tygodnia mniej opadów – rozbuduje się na parę dni układ wyżowy, a z północnego zachodu będzie napływać jeszcze chłodniejsze powietrze charakterystyczne dla przedzimia – w dzień temperatury lekko dodatnie, w nocy lekko na minusie. Na razie nie widać szans na typowo zimową aurę – raczej na kapryśną, zmienną pogodę (wietrzną i deszczową z przejściowym rozpogodzeniem) kształtowaną przez kolejne atlantyckie niże.

Początek tygodnia to kszałtowanie pogody w Polsce przez skandynawski niż, czyli aura wietrzna z wewnątrzmasową konwekcją, przejściowe opady deszczu lub deszczu ze śniegiem, choć i chwilowe przejaśnienia


W przyszłym tygodniu wrócą nocne przymrozki (powyżej prognoza dla piątkowego poranka modelu GFS). Od środy wraz z tworzeniem się układu wyżówego we wschodniej Polsce możliwy jest całodobowy mróz.
https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/12/Temperatura-maksymalna-8-XII-2018.png?fit=1024%2C963&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/12/Temperatura-maksymalna-8-XII-2018.png?resize=150%2C150&ssl=1markPrognoza pogodyPo przejściu kolejnego chłodnego frontu już wczoraj nie było tak ciepło jak w piątek, a to dopiero początek stopniowej wymiany mas powietrza. Na Polskę wciąż oddziałuje niż znad Skandynawii, który sprowadzi kolejne opady deszczu. Przesuwając się na północ zmieni kierunek wiatru na zachodni, cechujący powietrze polarne o niższej temperaturze....Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę