Modele GFS i ECMWF są zgodne. Po ociepleniu, które właśnie wkracza do Polski, w Wigilię czeka nas stopniowe ochłodzenie. Opady deszczu, które będą nam towarzyszyć w sobotę i w niedzielę, zaczną zamieniać się w deszcz ze śniegiem i śnieg. Na północnym wschodzie i wschodzie w ciągu dnia temperatura będzie oscylować wokół zera. Tam padający śnieg ma szansę się utrzymać. Na zachodzie kilku stopniowa odwilż.

W Boże Narodzenie czeka nas kontynuacja takiej pogody. Około zera na wschodzie, 2-5*C na zachodzie. Do tego przelotne opady śniegu.

W świętego Szczepana, czyli drugi dzień świąt, czeka nas kolejne ocieplenie. W ciągu dnia odwilż pojawi się także na wschodzie. Niemniej na temperatury powyżej 10*C nie ma co liczyć nawet na zachodzie. Oczywiście pojawią się opady deszczu i deszczu ze śniegiem choć powinno być ich mniej niż w Wigilię i w Boże Narodzenie.

Zima na całego zanosi się w górach, tam nie dość, że powyżej 1400 metrów będzie mróz to jeszcze będzie śnieżyć.

Temperatura maksymalna w Wigilię wg modelu GFS
Temperatura maksymalna w Boże Narodzenie wg modelu GFS
Temperatura maksymalna w Świętego Szczepana wg modelu GFS
Temperatura maksymalna w Wigilię wg modelu ECMWF
Temperatura maksymalna w Boże Narodzenie wg modelu ECMWF
Temperatura maksymalna w Świętego Szczepana wg modelu ECMWF
Opady w nocy z 23/24 grudnia
Opady w Wigilię
Opady w Boże Narodzenie
Opady w świętego Szczepana
lubelak1Prognoza pogodyModele GFS i ECMWF są zgodne. Po ociepleniu, które właśnie wkracza do Polski, w Wigilię czeka nas stopniowe ochłodzenie. Opady deszczu, które będą nam towarzyszyć w sobotę i w niedzielę, zaczną zamieniać się w deszcz ze śniegiem i śnieg. Na północnym wschodzie i wschodzie w ciągu dnia temperatura będzie...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę