Jeszcze wczoraj było zimno, a w nocy panował lekki mróz. Na wschodzie Wielkopolski spadł nawet marznący deszcz powodujący gołoledź. Opady zanikają przemieszczając się na południe, ale na wschodzie jeszcze zaznaczy się zachmurzenie związane z płytką zatoką niżu znad Morza Barenta.

Jednak przedwiośnie na tyle się rozgościło, że zimowa aura pojawiła się już tylko na parę dni. Kiedy na kontynencie europejskim panuje wysokie ciśnienie to na Atlantyku dominować będą niże. Te przez większą część tygodnia będą przemieszczać się po obwodzie wyżów, ale w końcu w przyszły weekend mają dotrzeć do nas.

Do tego czasu temperatura ponownie wzrośnie na ponad 5 stopni w dzień, nasili się wiatr. Ostatni dzień lutego może upłynąć nawet z temperaturą sięgającą 15 stopni. Do piątku nie będzie raczej padać (blokada cyrkulacji strefowej, na wyższych poziomach troposfery nadal mamy
charakterystyczny układ Ω ), choć chmur nie zebraknie. Czasami jednak słońce pojawi się na niebie.

Już dziś na zachodzie temperatury mają przekroczyć 10 stopni.

Czwartek ma być najcieplejszym dniem tygodnia, jednocześnie kończącym luty i meteorologiczną zimę. Dzień przed nadejściem deszczowego niżu temperatury na południowym zachodzie mogą sięgać 15 stopni.
https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2019/02/Temperatura-maksymalna-23-II-2019.png?fit=1024%2C963&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2019/02/Temperatura-maksymalna-23-II-2019.png?resize=150%2C150&ssl=1markPrognoza krótkoterminowaJeszcze wczoraj było zimno, a w nocy panował lekki mróz. Na wschodzie Wielkopolski spadł nawet marznący deszcz powodujący gołoledź. Opady zanikają przemieszczając się na południe, ale na wschodzie jeszcze zaznaczy się zachmurzenie związane z płytką zatoką niżu znad Morza Barenta. Jednak przedwiośnie na tyle się rozgościło, że zimowa aura...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę