Niespokojny wieczór na Pomorzu. Przez północną Polskę przemieszcza się wieloodbiciowa superkomórka burzowa generująca nawalne opady deszczu ( lokalnie do 40 mm/h powodując lokalne podtopienia), gradu z porywami do 115 km/h. Nawałnica jest obecnie nad Trójmiastem i przemieszcza się na północny wschód. Są doniesienia o zaczątkach trąby powietrznej pod Starogardem Gdańskim. W Wierzchowi w wyniku nawalnego opadu spadło 37.8 mm, w Ostrzycach 25.6 mm, a w Gdańsku w ciągu ostatniej godziny aż 16.1 mm.

To jednak nie koniec. SMSy jakie dostali mieszkańcy zachodniej i północnej Polski dotyczą bardziej tego co dopiero zbliża się do Polski.

Do południowo-zachodniej Polski zbliża się właśnie groźny aktywny elektrycznie wielokomórkowy układ burzowy z liniami szkwałowymi o groźbie powodowania dużych zniszczeń z powodu silnego wiatru, nawalnego deszczu, dużych ziarnek gradu. Związany jest z linią zbieżności wiatru przed niżem znad Bawarii. Wszystko to za sprawą chwiejnej masy zwrotnikowego powietrza, które dzisiaj wypierało polarno-morskie na północ.

https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2019/06/1.jpg?fit=1024%2C640&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2019/06/1.jpg?resize=150%2C150&ssl=1lubelak1OstrzeżeniaNiespokojny wieczór na Pomorzu. Przez północną Polskę przemieszcza się wieloodbiciowa superkomórka burzowa generująca nawalne opady deszczu ( lokalnie do 40 mm/h powodując lokalne podtopienia), gradu z porywami do 115 km/h. Nawałnica jest obecnie nad Trójmiastem i przemieszcza się na północny wschód. Są doniesienia o zaczątkach trąby powietrznej pod...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę