Ciepła masa powietrza wartkim strumieniem napływa z południa, a cyrkulacja zachodnia będzie nam dostarczać co parę dni kolejnych porcji deszczu niesionych przez fronty atlantyckich niżów. Na takich imprezach jak poznański Festiwal Rzeźb Lodowych trzeba się spieszyć, aby zobaczyć w całości lodowe monumenty, bo szybko topnieją, gdy nawet w nocy jest znacznie powyżej 5 stopni. W Słubicach w nocy temperatura nie spadła poniżej 7.2 °C.

W drugiej połowie dnia dotrze do zachodniej Polski chłodny front związany z szybko wędrującym niżem (zaledwie ok. 950 hPa w centrum), który w nocy już znajdzie się nad północną częścią Bałtyku. Wieczorem na zachodzie i północy trzeba się spodziewać deszczu, który będzie się przemieszczał w głąb kraju. W najbliższych dobach będzie się utrzymywać dość odczuwalny wiatr, z porywami do 50 km/h (choć w Sudetach nawet do 100 km/h, silniej powieje też na północy), obniżający wrażenie rzeczywistej temperatury.

W pierwszej połowie tygodnia nad Europą Wschodnią utworzy się w zimniejsze masie powietrza wyż, który sprawi, że temperatury zbliżą się do zera stopni. Nie zapowiada to jednak nadejścia typowo zimowej aury.

https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2019/12/Temperatura-maksymalna-7-XII-2019.png?fit=1024%2C963&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2019/12/Temperatura-maksymalna-7-XII-2019.png?resize=150%2C150&ssl=1markPrognoza krótkoterminowaCiepła masa powietrza wartkim strumieniem napływa z południa, a cyrkulacja zachodnia będzie nam dostarczać co parę dni kolejnych porcji deszczu niesionych przez fronty atlantyckich niżów. Na takich imprezach jak poznański Festiwal Rzeźb Lodowych trzeba się spieszyć, aby zobaczyć w całości lodowe monumenty, bo szybko topnieją, gdy nawet w nocy...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę