Temperatury wzrosły i wygląda na to, że do świąt nie będzie ani mrozu, ani śniegu (nie licząc obszarów górskich). Niże na Atlantyku mają się w najlepsze i możemy odsunąć w czasie potencjalną zimę, której na razie nie widać (choć i w poprzednich latach dopiero po Bożym Narodzeniu robiło się bardziej zimowo). Przez większą część tygodnia będzie do nas płynęło powietrze z południa. Obecnie nad Polską zachodnią mamy wąski wycinek ciepły zatoki niżowej przemieszczającej się nad Cieśninami Duńskimi (stąd silniejszy wiatr). Sporo pada na Dolnym Śląsku. Po południu wkroczy chłodny front. W ciągu doby deszcz z zachodu dotrze do wschodnich granic (w górach śnieg).

Dzisiaj będzie jeszcze dość mocno wiało, ale w kolejnych dniach już spokojniej i bez większych opadów. Będzie jednak pochmurnie i mgliście. Cieplej na południu, gdzie dzień w dzień ma być ponad 10 stopni w dzień.

https://meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2019/12/Temperatura-maksymalna-14-XII-2019-1024x963.pnghttps://meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2019/12/Temperatura-maksymalna-14-XII-2019-150x150.pngmarkPrognoza pogodyTemperatury wzrosły i wygląda na to, że do świąt nie będzie ani mrozu, ani śniegu (nie licząc obszarów górskich). Niże na Atlantyku mają się w najlepsze i możemy odsunąć w czasie potencjalną zimę, której na razie nie widać (choć i w poprzednich latach dopiero po Bożym Narodzeniu robiło się...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę