Temperatury wzrosły i wygląda na to, że do świąt nie będzie ani mrozu, ani śniegu (nie licząc obszarów górskich). Niże na Atlantyku mają się w najlepsze i możemy odsunąć w czasie potencjalną zimę, której na razie nie widać (choć i w poprzednich latach dopiero po Bożym Narodzeniu robiło się bardziej zimowo). Przez większą część tygodnia będzie do nas płynęło powietrze z południa. Obecnie nad Polską zachodnią mamy wąski wycinek ciepły zatoki niżowej przemieszczającej się nad Cieśninami Duńskimi (stąd silniejszy wiatr). Sporo pada na Dolnym Śląsku. Po południu wkroczy chłodny front. W ciągu doby deszcz z zachodu dotrze do wschodnich granic (w górach śnieg).

Dzisiaj będzie jeszcze dość mocno wiało, ale w kolejnych dniach już spokojniej i bez większych opadów. Będzie jednak pochmurnie i mgliście. Cieplej na południu, gdzie dzień w dzień ma być ponad 10 stopni w dzień.

https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2019/12/Temperatura-maksymalna-14-XII-2019.png?fit=1024%2C963&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2019/12/Temperatura-maksymalna-14-XII-2019.png?resize=150%2C150&ssl=1markPrognoza pogodyTemperatury wzrosły i wygląda na to, że do świąt nie będzie ani mrozu, ani śniegu (nie licząc obszarów górskich). Niże na Atlantyku mają się w najlepsze i możemy odsunąć w czasie potencjalną zimę, której na razie nie widać (choć i w poprzednich latach dopiero po Bożym Narodzeniu robiło się...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę