Uwaga kierowcy, którzy wyjeżdżają na tereny podgórskie. Opony zimowe czy wręcz łańcuchy na koła w Bieszczadach będą nieodzowne.

Zgodnie z naszymi zapowiedziami obserwujemy zmiany w pogodzie. Wiosenna pogoda zaczyna ustępować jesiennej i zimowej. Obecnie w górach powyżej 2000m mamy świeżą nasto centymetrową pokrywę śnieżną. Poniżej w nocy padał deszcz. Pokrywa na Morskim Oku roztopiła się niemal zupełnie co o tej porze roku jest rzadkością.

Morskie Oko, kamery.topr.pl

Ale już w nocy zima zacznie obejmować coraz niższe rejony gór a jutro nad ranem także Pogórza. Biało zrobi się nie tylko w Tatrach ale również w Sudetach i Bieszczadach. Jutro wieczorem zabieli się na całym południowym krańcu Polski oraz w Górach Świętokrzyskich. To będą bardzo intensywne opady śniegu, bowiem w ciągu doby w Tatrach spadnie 30-40 cm śniegu. A to nie koniec opadów. Opadom będą towarzyszyły silne porywy wiatru, nawet do 60-70 km/h. A co za tym idzie będą zawieje i zamiecie.

Świeża pokrywa w nocy z 23/24.12
Świeża pokrywa w nocy z 23/24.12

Ale opady, które przyniesie nam niż pochodzenia genueńskiego obejmą sporą część kraju. Na południu i wschodzie do Bożego Narodzenia spadnie nawet 20-60 mm deszczu.

Suma opadów do 25.12
https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2019/12/snownew_85-a.png?fit=1024%2C768&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2019/12/snownew_85-a.png?resize=150%2C150&ssl=1lubelak1Prognoza krótkoterminowaPrognoza pogodyUwaga kierowcy, którzy wyjeżdżają na tereny podgórskie. Opony zimowe czy wręcz łańcuchy na koła w Bieszczadach będą nieodzowne. Zgodnie z naszymi zapowiedziami obserwujemy zmiany w pogodzie. Wiosenna pogoda zaczyna ustępować jesiennej i zimowej. Obecnie w górach powyżej 2000m mamy świeżą nasto centymetrową pokrywę śnieżną. Poniżej w nocy padał deszcz. Pokrywa...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę