Na razie czeka nas kolejny przyjemny, bardzo ciepły dzień. Miejscami może być dziś ponad 25 stopni. Szanse na najwyższe temperatury w tym roku napędza przedfrontowy skręt wiatru, wiejący obecnie z południowego wschodu. Jednak już z południowego zachodu Europy wędruje w naszym kierunku niż (element rozległej zatoki ciągnącej się od Zatoki Biskajskiej), który znajdzie się jutro nad Polską i mocno namiesza z masami powietrza – pochodzenia zwrotnikowego znajdzie się niedaleko tego napływającego z Arktyki (Grenlandii). Poniedziałek zaznaczy się ogromnym kontrastem termicznym, ale i zaskakującymi dla niektórych opadami śniegu poprzedzonymi burzami z gradem. Będzie wiało przenikliwym arktycznym wiatrem z północy, w porywach przekraczającym 70 km/h.

Najpierw jednak zmiany zaczną się dziś od frontu ciepłego i opadów jakie nadciągną nad północny zachód w nocy. Przelotnie może jednak padać w głębi kraju już po południu.

Po wymianie mas powietrza nastanie typowy tydzień „zimnych ogrodników” – chłodne dni i noce z lekkimi przymrozkami, czasem jedynie z przelotnymi opadami.

Dziś będzie jeszcze cieplej niż w sobotę.
Poniedziałkowe popołudnie – na wschodzie jeszcze ponad 26 stopni,a na wschodzie Dolnego Śląska nawet poniżej 5*C.
Jutro wieczorem odsuwający się niż zaciągnie zimne artkyczne powietrze z północy. W nocy z poniedziałku na wtorek będzie padać śnieg, mocniej wiać z północy, a później pojawią się przymrozki.
https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2020/05/T2M_17.png?fit=1024%2C768&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2020/05/T2M_17.png?resize=150%2C150&ssl=1markPrognoza krótkoterminowaNa razie czeka nas kolejny przyjemny, bardzo ciepły dzień. Miejscami może być dziś ponad 25 stopni. Szanse na najwyższe temperatury w tym roku napędza przedfrontowy skręt wiatru, wiejący obecnie z południowego wschodu. Jednak już z południowego zachodu Europy wędruje w naszym kierunku niż (element rozległej zatoki ciągnącej się od...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę