OSTRZEŻENIE! SILNA WICHURA NA POŁUDNIU I ZACHODZIE KRAJU!

W niedzielę na północny wschód kraju wkroczy ośrodek niskiego ciśnienia (971 hPa), który będzie zmierzał w kierunku granicy białorusko-ukraińskiej. U nas spowoduje to silne porywy wiatru, zwłaszcza na Wybrzeżu i na  południu i zachodzie kraju.

Silnemu wiatrowi będą towarzyszyć opady dość mocnego deszczu, który lokalnie z czasem moze przechodzić w deszcz ze śniegiem, a w górach w opady śniegu.

W niedzielę kierunek wiatru nad Zatoką Gdańską wiatr zmieni kierunek na północny, co przy jego intensywności może doprowadzić do cofki.

 

Rozkład najsilniejszego wiatru:

Wieczorem najsilniejsze porywy mają wystąpić na Dolnym Śląsku (powyżej 70 km/h).
Nad ranem 29 października porywy wiatru na południowym zachodzie i południu  mogą lokalnie sięgać 110 km/h.

 

Porywy wiatru w południe w niedzielę 29 października.
https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2017/10/ostrz-1.png?fit=1024%2C978&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2017/10/ostrz-1.png?resize=150%2C150&ssl=1markOstrzeżeniaOSTRZEŻENIE! SILNA WICHURA NA POŁUDNIU I ZACHODZIE KRAJU! W niedzielę na północny wschód kraju wkroczy ośrodek niskiego ciśnienia (971 hPa), który będzie zmierzał w kierunku granicy białorusko-ukraińskiej. U nas spowoduje to silne porywy wiatru, zwłaszcza na Wybrzeżu i na  południu i zachodzie kraju. Silnemu wiatrowi będą towarzyszyć opady dość mocnego deszczu,...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę