Na Polską szaleje wichura. Niż szybko będzie jednak opuszczał Polskę, a opady na wschodzie powinny do końca dnia się odsunąć za nasze granice. Niestety od popołudnia zaczniemy odczuwać rześkie północne powietrze. Przydadzą się już cieplejsze kurtki.

Odczujemy to już nocą, ale przez zachmurzenie przymrozki zdarzą się na razie głównie na południu, na terenach podgórskich i w górach.

Niestety ta zimna masa powietrza pochodzenia arktycznego pozostanie z nami również 1 listopada. Zbliżające się świeto ma być zimne. Możemy na wschodzie liczyć na temperaturę maksymalną ok. 5*C,  a na zachodzie (Dolny Śląsk i Zalew Szczeciński) do 10*C. Niewykluczony jest słaby deszcz przy umiarkowanym wietrze. Jak na ironię dzień później ma być już cieplej, do 14*C na Dolnym Śląsku według modelu GFS.

Za wtórnym frontem rozpocznie się spływ zimnego powietrza ze Skandynawii.
Niż będzie się szybko odsuwał z północnego wschodu Polski nad wschodnią Białoruś. Pod koniec dnia opady deszczu opuszczą Polskę.

 

markSytuacja obecnaNa Polską szaleje wichura. Niż szybko będzie jednak opuszczał Polskę, a opady na wschodzie powinny do końca dnia się odsunąć za nasze granice. Niestety od popołudnia zaczniemy odczuwać rześkie północne powietrze. Przydadzą się już cieplejsze kurtki. Odczujemy to już nocą, ale przez zachmurzenie przymrozki zdarzą się na razie głównie...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę