Niż Piotr przemieszcza się południem Bałtyku i powoduje w kraju silniejszy wiatr oraz opady deszczu. Stopniowo będą one przechodzić w opady śniegu i kierować się na południe, jutro przede wszystkim może prószyć na wschodzie. Temperatura też przedzimowa, do 5 stopni.

Nachodzi pytanie, czy już nieuchronnie zmierzamy ku ziemie? Model GFS jednak prognozuje ocieplenie, które ma postępować od zachodu. Najpierw to tam w środę może wrócić 10-stopniowa temperatura. Dwa dni później są przewidywania 15 stopni na Dolnym Śląsku, choć w tym czasie na wschodzie temperatura nie przekroczy 10 stopni. Ma ustabilizować się nadal układ, gdzie na południu Europy rozległe wyże kierować będą po swoich obrzeżach na północy, przez Skandynawię kolejne układy niskiego ciśnienia, a więc niewykluczone, że w kolejny weekend znów silniej powieje.

markSytuacja obecnaNiż Piotr przemieszcza się południem Bałtyku i powoduje w kraju silniejszy wiatr oraz opady deszczu. Stopniowo będą one przechodzić w opady śniegu i kierować się na południe, jutro przede wszystkim może prószyć na wschodzie. Temperatura też przedzimowa, do 5 stopni. Nachodzi pytanie, czy już nieuchronnie zmierzamy ku ziemie? Model GFS...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę