Choć trudno w to uwierzyć, bo w niedzielę również będą się utrzymywać temperatury okołozerowe i na zachodzie wystąpi śnieg, to już jutro temperatury na południu mają przekroczyć 12 stopni. To wszystko za sprawą niżu znad Europy Zachodniej. Zaciągnie na poniedziałek i wtorek znacznie cieplejsze powietrze z południa. Jednak kiedy odsunie się nad Finlandię niższe temperatury powrócą.

Wędrująca pogoda związana z wędrującym niżem przyczyni się do niebezpiecznej pogody, w tym trudnym warunków na drodze. Oprócz śniegu będzie padać marznący deszcz (na wschodzie), a na południu będzie wiać silny południowy wiatr, z porywami przekraczającymi 100 km/h.

Model EMS prognozuje po zimnej niedzieli nawet 12 stopni na południu 11 grudnia.
https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2017/12/TEMPERATURA-MAKSYMALNA-9-XII-2017.jpg?fit=1024%2C963&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2017/12/TEMPERATURA-MAKSYMALNA-9-XII-2017.jpg?resize=150%2C150&ssl=1markSytuacja obecnaChoć trudno w to uwierzyć, bo w niedzielę również będą się utrzymywać temperatury okołozerowe i na zachodzie wystąpi śnieg, to już jutro temperatury na południu mają przekroczyć 12 stopni. To wszystko za sprawą niżu znad Europy Zachodniej. Zaciągnie na poniedziałek i wtorek znacznie cieplejsze powietrze z południa. Jednak kiedy...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę