Przed nami noc z kulminacyjnymi porywami wiatru na południu Polski. Już w poniedziałek w południe nad Tatrami widać było 3 feny, które możecie zaobserwować na poniższym zdjęciu:

Po południu zacznie się także systematycznie  choć wolno ochładzać. A co poza tym? Oto poszczególne mapy na wtorek.

Sytuacja synoptyczna:

Theta-E 850hPa – temperatura ekwiwalentno-potencjalna określonej objętości powietrza na poziomie izobarycznym 850hPa.
Ciśnienie atmosferyczne nad Polską o godz. 13.00

Noc upłynie pod znakiem napływu bardzo ciepłego powietrza, ja na grudzień.  Lokalnie temperatura nocą będzie oscylować wokół 10*C ! Oczywiście będzie to skutkiem wiatru halnego, który przez całą noc będzie pokazywał swoją moc.

Temperatura o godz. 7.00
Porywy wiatru o godz. 2.00
Porywy wiatru o godz. 4.00
Porywy wiatru o godz. 8.00

W ciągu dnia będziemy doświadczać nie tylko dość wysokiej temperatury, oscylującej lokalnie wokół 10*C ale także słabnącego wiatru halnego na południu a jednocześnie narastającego wiatru na zachodzie i północy kraju. Tam lokalnie porywy sięgną 70 km/h.

Temperatura o godz. 13.00
Porywy wiatru o godz. 12.00
Porywy wiatru o godz. 18.00
Dobowa suma opadu
Zachmurzenie o godz. 13.00

 

lubelak1Prognoza krótkoterminowaPrognoza pogodyhalny,pogoda,prognoza,wiatrPrzed nami noc z kulminacyjnymi porywami wiatru na południu Polski. Już w poniedziałek w południe nad Tatrami widać było 3 feny, które możecie zaobserwować na poniższym zdjęciu: Po południu zacznie się także systematycznie  choć wolno ochładzać. A co poza tym? Oto poszczególne mapy na wtorek. Sytuacja synoptyczna: Noc upłynie pod znakiem napływu...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę