Przed nami powolna zmiana pogody. Już w nocy od północnego zachodu do Polski wkroczy cieplejsze powietrze. Wraz z nim pojawi się cała gama opadów. Niestety oprócz opadów deszczu bardzo uciążliwe będą opady marznącego deszczu i śniegu. Sprawi to lokalnie spore problemy w poruszaniu się na ulicach i chodnikach. Przypominamy, że po ostatnich zimnych dniach grunt  w większej części Polski jest zmarznięty.

Sytuacja synoptyczna:

Theta-E 850hPa – temperatura ekwiwalentno-potencjalna określonej objętości powietrza na poziomie izobarycznym 850hPa.
Ciśnienie nad Polską o godz. 14.00

Noc upłynie pod znakiem przesuwającego się ciepła. Rano temperatura na plusie będzie na zachód od Elbląg-Wrocław. Przez cały czas będzie przesuwać sie strefa z opadami śniegu i marznącego deszczu. Spowoduje to sporo utrudnień podczas porannych wyjazdów do pracy.

Możliwość wystąpienia marznącego deszczu o godz. 3.00
Temperatura o godz. 7.00
Możliwość wystąpienia marznącego deszczu o godz. 7.00

W ciągu dnie cieplejsze powietrze będzie wolno wędrować na południowy-wschód. Wraz z nim oczywiście opady marznącego deszczu i śniegu. Temperatura poniżej zera w ciągu dnia powinna się utrzymać już głownie na wschodzie kraju. Ponadto spodziewamy się silniejszych porywów wiatru. Będzie wiało z zachodu i północnego zachodu. Jedynie w górach pojawi się wiatr z kierunków południowych. Pod wieczór na południu porywy mogą sięgnąć 60-70 km/h. Oto szczegóły na poszczególnych mapach.

Temperatura o godz. 14.00
Możliwość wystąpienia marznącego deszczu o godz. 10.00
Możliwość wystąpienia marznącego deszczu 13.40
Możliwość wystąpienia marznącego deszczu o godz. 19.00
Możliwość wystąpienia opadu śniegu
Dobowa suma opadu
Natężenie opadu o godz. 14.00
Porywy wiatru o godz. 14.00
Porywy wiatru o godz. 20.00
Zachmurzenie o godz. 14.00
https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2017/12/cfrzrain_19.png?fit=1024%2C768&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2017/12/cfrzrain_19.png?resize=150%2C150&ssl=1lubelak1Prognoza krótkoterminowaPrognoza pogodydeszcz,gołoledź,pogoda,prognoza,śnieg,wiatrPrzed nami powolna zmiana pogody. Już w nocy od północnego zachodu do Polski wkroczy cieplejsze powietrze. Wraz z nim pojawi się cała gama opadów. Niestety oprócz opadów deszczu bardzo uciążliwe będą opady marznącego deszczu i śniegu. Sprawi to lokalnie spore problemy w poruszaniu się na ulicach i chodnikach. Przypominamy,...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę