W najbliższych godzinach pogoda się zdynamizuje. Nad Polską występują opady deszcz przemieszczające się stopniowo na wschód, gdzie można będzie zaobserwać deszcz ze śniegiem. Jest to efekt frontu ciepłego, który sprawi, że temperatury już dziś w okolicach Szczecina mogą sięgnąć 10 stopni.

Nad Skandynawią ku zachodniej Rosji przemieszcza się niż Diethelm o ciśnieniu 975 hPa w swoim centrum. Tymczasem nad Zatoką Biskajską w okolicach Francji ciśnienie przekracza 1035 hPa. Wędrujący przez Europę Północną układ niżowy sprawi, że różnica ciśnień będzie się zwiększać. Skutkiem rosnącego gradientu barycznego będzie silny wiatr. Zgodnie z ostrzeżeniem największy nad Wybrzeżem, do 30 m/s (ok. 108 km/h), choć i w głębi kraju go odczujemy, choć na południu ma wiać do 20 m/s (ok. 70 km/h).

Najmocniej ma wiać po północy, a w Wigilie prognozujemy opady deszczu, słabsze niż dzisiaj i nadal dość silne porywy wiatru.

Warto jeszcze dodać, że na południowym wschodzie intensywny deszcz może topić w szybkim tempie tamtejszą pokrywę śnieżną. Na południu Małopolski i Podkarpacia dojdzie do roztopów. W samym górach ma jednak prószyć śnieg.

markSytuacja obecnaW najbliższych godzinach pogoda się zdynamizuje. Nad Polską występują opady deszcz przemieszczające się stopniowo na wschód, gdzie można będzie zaobserwać deszcz ze śniegiem. Jest to efekt frontu ciepłego, który sprawi, że temperatury już dziś w okolicach Szczecina mogą sięgnąć 10 stopni. Nad Skandynawią ku zachodniej Rosji przemieszcza się niż Diethelm o...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę