Wczoraj nad Polską przemieszczał się kolejny ciepły front związany z układem niżowym z centrum nad Morzem Norweskim. Już wczoraj na zachodzie temperatura przekroczyła 10 stopni, a noc kiedy witaliśmy nowy 2018 rok upłynęła z równie ciepłą aurą. Przez cienkie zachmurzenie widać było większą część tarczy Księżyca (pełnia już 2 stycznia), więc noc była dość jasna.

 

Na południu Dolnego Śląska utrzymują się roztopy, a na Podkarpaciu silniejszy wiatr (możliwe porywy ponad 70 km/h). Niemniej najbliższe dni nie przyniosą kolejnych zagrożeń. Dalej na kraj będą oddziaływać wędrujące niże atlantyckie, a zatem stan ciepłego przedzimia trwać będzie przynajmniej przez tydzień.

markSytuacja obecnaWczoraj nad Polską przemieszczał się kolejny ciepły front związany z układem niżowym z centrum nad Morzem Norweskim. Już wczoraj na zachodzie temperatura przekroczyła 10 stopni, a noc kiedy witaliśmy nowy 2018 rok upłynęła z równie ciepłą aurą. Przez cienkie zachmurzenie widać było większą część tarczy Księżyca (pełnia już...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę