Za nami ciepły dzień, zwłaszcza na południu kraju. Jutro odczujemy już, przede wszystkim na północy, chłodniejsze powietrze.

Nad Europą dominują układy niskiego ciśnienia, aż trzy z nich znajdują nad Skandynawią. Kolejny jest widoczny nad Półwyspem Iberyjskim i sprowadza on bardzo ciepłe powietrze do południowej i centralnej Europy. Nad Atlantykiem znajduje się niż, który ostatnio przyniósł śnieżyce we wschodnich stanach USA, Znad północnego Atlantyku nad Europę przemieszcza się wyż, który zna kilka dni przyniesie nam ochłodzenie i nocne spadki temperatury poniżej zera.

Przed nami wzrost ciśnienia. W ciągu doby wzrośnie o około 15-20 hPa.

Rozkład ciśnienia o godz. 1.00
Rozkład ciśnienia o północy 8 grudnia.

 

Noc

Na północy będzie już chłodna, lokalnie temperatura spadnie poniżej zera. Na południu będzie kilka stopni powyżej zera. Do tego będzie mgliście i deszczowo. Wysoko w górach śnieg.

Temperatura o godz. 7.00
Możliwość zamgleń o godz. 7.00
Natężenie opadów o godz. 7.00

 

Dzień

Nie będzie już tak ciepło, jak choćby dzisiaj. Na północy zaledwie od zera do 3*C. Na południu Polski od 2 do 6*C. Tam też będzie pochmurno z przelotnymi słabymi opadami deszczu, lokalnie deszczu ze śniegiem. w górach śniegu. Wiatr wszędzie będzie słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

Temperatura o godz. 14.00
Natężenie opadów o godz. 14.00
Dobowa suma opadów
Porywy wiatru o godz. 14.00
krzychoPrognoza krótkoterminowaPrognoza pogodypogoda,prognoza,wiatrZa nami ciepły dzień, zwłaszcza na południu kraju. Jutro odczujemy już, przede wszystkim na północy, chłodniejsze powietrze. Przed nami wzrost ciśnienia. W ciągu doby wzrośnie o około 15-20 hPa.   Noc Na północy będzie już chłodna, lokalnie temperatura spadnie poniżej zera. Na południu będzie kilka stopni powyżej zera. Do tego będzie mgliście i...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę