Jeszcze wczoraj wieczorem w zdecydowanej części kraju trzymał mróz. Jednak już na zachodzie dało się zauważyć wzrost temperatury. W nocy w kraju zaczął padać deszcz, który obecnie przesuwa się nad wschodnią Polskę. Grunt jest wyziębiony, więc opady mogą powodować oblodzenia, które z czasem jednak ustąpią. Najcieplejszą stacją o 8:00 były Słubice, gdzie zanotowano już 6.4*C. Dziś w południe temperatury ujemne utrzymają się przy wschodniej granicy, a po południu już jedynie na Podkarpaciu. 

Odwilż jest naturalnym elementem zimy w naszym klimacie, choć coraz rzadziej zdarzają się u nas temperatury ujemne. Teraz wygląda na to, że mróz nie wróci już w styczniu.

markSytuacja obecnaJeszcze wczoraj wieczorem w zdecydowanej części kraju trzymał mróz. Jednak już na zachodzie dało się zauważyć wzrost temperatury. W nocy w kraju zaczął padać deszcz, który obecnie przesuwa się nad wschodnią Polskę. Grunt jest wyziębiony, więc opady mogą powodować oblodzenia, które z czasem jednak ustąpią. Najcieplejszą stacją o 8:00...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę