Nad Europą następuje dalsza przybudowa baryczna, polegająca na ustępowaniu układów wyżowych przed napierającym niżami znad Atlantyku.

Pierwszy  z grupy niż  znajduje się obecnie nad Morzem Północnym, jutro przesunie się nad południową Szwecję.

Niestety, mimo wędrówki niżów znad Atlantyku zbyt ciepło nie będzie, gdyż ich ciepłe sektory będą się zamykać jeszcze nad Atlantykiem, a docierając do nas będą się już wypełniać, a  kliny Wyżu Azorskiego będą łączyć się z wyżem Rosyjskim. I dlatego zbyt ciepło nam nie będzie. Temperatury będą się wahać w granicach zero- 5*C.  Docierające do nas fronty układów niżowych będą już okluzjami i przynosić będą opady niewielkie opady deszczu ze śniegiem oraz śniegu.

Jutro czeka nas odwilż na większym obszarze kraju, temperatury wzrosną do 2-4*C na plusie, jedynie na wchodzie utrzyma się temperatura ujemna.

.

Noce w całym kraju z ujemną temperaturą od -1 do -4*C.
We wtorek utrzyma się podobny rozkład temperatur, lekki mróz na wschodzie, poza tym od 1 do 4.

Zarówno w poniedziałek jak i we wtorek będą występować przelotne opady deszczu ze śniegiem oraz śniegu.

W środę klin Wyżu Azorskiego połączy się z wyżem znad Rosji i obejmą swoim zasięgiem większą cześć Europy, co spowoduje blokowanie niżów znad Atlantyku i szybsze zamykanie się ich ciepłych sektorów. To znacząco utrudni ocieplenie u nas.

Podsumowując czeka nas tydzień z temperaturami około zera i lekko powyżej raczej ze sporą ilością chmur i opadami śniegu i śniegu z deszczem. Dużego ciepła nie widać w prognozach. W dalekich fusach pojawiają się scenariusze powrotu zimy.

krzychoPrognoza pogodymróz,prognoza,śnieg,zimaNad Europą następuje dalsza przybudowa baryczna, polegająca na ustępowaniu układów wyżowych przed napierającym niżami znad Atlantyku. Niestety, mimo wędrówki niżów znad Atlantyku zbyt ciepło nie będzie, gdyż ich ciepłe sektory będą się zamykać jeszcze nad Atlantykiem, a docierając do nas będą się już wypełniać, a  kliny Wyżu Azorskiego będą łączyć...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę