Możnaby powiedzieć, że w mijającym tygodniu mieliśmy swego rodzaju termiczne przesilenie, bo odnotowaliśmy najniższe wskazania temperatury tej zimy. O duże mrozy będzie coraz trudniej przy skracającej się długości nocy. Dzisiaj dzień jest o dwie godziny dłuższy niż w grudniu, a prognozy przewidują ocieplenie. 

Dzisiaj po południu dotrą do zachodniej Polski słabe opady śniegu (na samym zachodzie deszczu) związane z układem niżowym przechodzącym przez Cieśniny Duńskie. Jednak atlantyckie niże nie będą przechodzić przez nasz kraj ze względu na wyż z zachodniej Rosji. Kolejny tydzień minie zatem bez większych opadów. Skoki temperatury wokół zera stopni będą typowe dla wyżowej pogody – w dzień mają panować lekko dodatnie temperatury, a w nocy mróz, ale słabszy niż do tej pory.

markSytuacja obecnaMożnaby powiedzieć, że w mijającym tygodniu mieliśmy swego rodzaju termiczne przesilenie, bo odnotowaliśmy najniższe wskazania temperatury tej zimy. O duże mrozy będzie coraz trudniej przy skracającej się długości nocy. Dzisiaj dzień jest o dwie godziny dłuższy niż w grudniu, a prognozy przewidują ocieplenie.  Dzisiaj po południu dotrą do zachodniej Polski...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę