Tak można określić temperaturę, która już od wczoraj zaczęła panować w Polsce. W Słubicach było w niedzielę ponad 5 stopni, a stopniowo ocieplać będzie się i na wschodzie. Niemniej nadal będą to temperatury nieznacznie dodatnie. Na zachodzie jedynie są szanse na częste przekraczanie wspomnianej wartości.

Warto też przyjrzeć się mapie anomalii temperatury – wczorajszy dzień był mniej więcej w normie w południkowym pasie od Kołobrzegu po Kraków, co wskazuje na to, że lekko dodatnie temperatury są najbardziej typowe dla obecnej pory.

https://meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/02/TEMPERATURA-MAKSYMALNA-11-II-2018-1024x963.jpghttps://meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/02/TEMPERATURA-MAKSYMALNA-11-II-2018-150x150.jpgmarkSytuacja obecnaTak można określić temperaturę, która już od wczoraj zaczęła panować w Polsce. W Słubicach było w niedzielę ponad 5 stopni, a stopniowo ocieplać będzie się i na wschodzie. Niemniej nadal będą to temperatury nieznacznie dodatnie. Na zachodzie jedynie są szanse na częste przekraczanie wspomnianej wartości. Warto też przyjrzeć się...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę