Po zimnej nocy mgły i zachmurzenie na zachodzie nie pozwoliły do większego wzrostu temperatury. Modele niedoszacowały tego oczynnika i dlatego zawyżyły wczoraj temperatury maksymalne. Dzisiaj dodatnie temperatury w dzień mają panować w zachodniej połowie kraju.

Na zachodzie Rosji stacjonuje rozległy wyż, który w nocy będzie miał w swoim centrum 1044 hPa. Niemniej tuż po północy dotrą do zachodniej Polski lekkie opady śniegu związane z zatoką niżową, która będzie się rozbudowywać w kierunku Bałtyku. W piątkowe popołudnie śnieg ma dotrzeć do wschodnich granic. Tymczasem na zachodzie w najcieplejszym punkcie dnia temperatury przekroczą 5 stopni. Większego ocieplenia jednak nie widać.

markSytuacja obecnaPo zimnej nocy mgły i zachmurzenie na zachodzie nie pozwoliły do większego wzrostu temperatury. Modele niedoszacowały tego oczynnika i dlatego zawyżyły wczoraj temperatury maksymalne. Dzisiaj dodatnie temperatury w dzień mają panować w zachodniej połowie kraju. Na zachodzie Rosji stacjonuje rozległy wyż, który w nocy będzie miał w swoim centrum 1044...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę