Wczoraj Polska była pod wpływem układu niżowego znad południowej Skandynawii, którego układ frontów przemieszczał się na wschód. Na zachodzie dało się jeszcze odczuć wyższe temperatury związane z frontem ciepłym (we Wrocławiu było ponad 8*C), który z czasem uległ zokludowaniu. Stąd różnice w temperaturze. Niemniej wczoraj i tak większość kraju odnotowała temperatury dodatnie.

Biorąc pod uwagę zaleganie układów wyżowych nad Europą, w tym nad Wyspami Brytyjskimi, niewiele się w najbliższych dniach zmieni. Pogoda bez opadów i z temperaturą lekko dodatnią w dzień, a w nocy ze słabym mrozem.

 

https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/02/TEMPERATURA-MAKSYMALNA-16-II-2018.jpg?fit=1024%2C963&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/02/TEMPERATURA-MAKSYMALNA-16-II-2018.jpg?resize=150%2C150&ssl=1markSytuacja obecnaWczoraj Polska była pod wpływem układu niżowego znad południowej Skandynawii, którego układ frontów przemieszczał się na wschód. Na zachodzie dało się jeszcze odczuć wyższe temperatury związane z frontem ciepłym (we Wrocławiu było ponad 8*C), który z czasem uległ zokludowaniu. Stąd różnice w temperaturze. Niemniej wczoraj i tak większość kraju...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę