Wczoraj południowa połowa kraju cieszyła się słoneczną i dość ciepłą aurą, która miejscami osiągała 15 stopni. Jednak obecnie w naszym kierunku zbliża się pogłębiająca się zatoka niżowa i opady na froncie ciepłym przesuwają się z południa Polski na północ. Słonecznie jest teraz jeszcze właśnie tam, gdzie wczoraj było najzimniej.

Niemniej nadal płynąć będzie ciepłe powietrze z południa, co da się odczuć zwłaszcza na południe od linii Warszawa – Zielona Góra. Niestety ciepłe powietrze będzie stopniowo się wycofywało (mogą temu towarzyszyć nawet pierwsze wiosenne burze) i w Wielkanoc najcieplej ma być nietypowo na Podlasiu (do 13*C). To właśnie na wschodzie Polski ma przez całą wielkanocną niedzielę padać deszcz.

Nawet 16*C może być po południu w południowej połowie kraju.
W nocy ma padać głównie na północy i wschodniej połowie kraju.
markSytuacja obecnaWczoraj południowa połowa kraju cieszyła się słoneczną i dość ciepłą aurą, która miejscami osiągała 15 stopni. Jednak obecnie w naszym kierunku zbliża się pogłębiająca się zatoka niżowa i opady na froncie ciepłym przesuwają się z południa Polski na północ. Słonecznie jest teraz jeszcze właśnie tam, gdzie wczoraj było najzimniej. Niemniej nadal...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę