To był piękny ciepły tydzień kwietnia jak latem, choć bardziej to było odczuwalne na południu kraju, gdzie nie brakowało ponad 25 stopni. Normalnie takie temperatury w kwietniu pojawiają sie jedynie na chwilę, a w obecnym wyjątkowym miesiącu są już to wartości regularne. Szybko się można do takiej pogody przyzwyczaić, co widać w parkach, nad rzakami i jeziorami, ale i po naszej większej aktywności na zewnątrz, której normalnie spodziewać by się można dopiero wraz z weekendem majowym.  

Nic nie trwa wiecznie i tym razem wyż, pod którego wpływem jesteśmy, zacznie się odsuwać na wschód. Już wczoraj na północy Polski napływało chłodniejsze północno-zachodnie powietrze, co widać na mapie wczorajszych temperatur. Zachodni wiatr będzie dominować w przyszłym tygodniu, a wraz z nim nadciągną atlantyckie niże.

Już tej nocy od zachodu wkroczą opady deszczu, a poniedziałkowe popołudniu minie pod znakiem burz wkraczających nad wschodnią Polskę. Niemniej południowa i zachodnia Polska nie odczuje większego ochłodzenia w ciągu tygodnia, chłodniej może być w piątek wraz z wkroczeniem kolejnej strefy opadów, choć deszcz o tej porze roku jest jak najbardziej potrzebny.

 

markSytuacja obecnaTo był piękny ciepły tydzień kwietnia jak latem, choć bardziej to było odczuwalne na południu kraju, gdzie nie brakowało ponad 25 stopni. Normalnie takie temperatury w kwietniu pojawiają sie jedynie na chwilę, a w obecnym wyjątkowym miesiącu są już to wartości regularne. Szybko się można do takiej pogody przyzwyczaić,...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę