W nocy przez zachodnią Polskę przeszły burze z lokalnie intensywnym deszczem. Tam dzisiaj napływa chłodniejsze polarno-morskie powietrza. Tymczasem do centrum i na północ, za sprawą przemieszczającej się zatoki niżowej, dotarło gorące powietrze z południowego wschodu. To odmiana dla mieszkańców tych regionów, gdzie ostatnio się ochłodziło. Na południu kraju gorąco bez zmian. Dzisiaj są szanse na 30 stopni, ale i na dość silne burze od Górnego Śląska po Ziemię Łódzką. 

Jutro ta wygrzana masa powietrza ma wycofywać się na wschód. Wzrośnie ciśnienie i nie będzie mowy do końca tygodnia o żadnym deszczu, którego zwłaszcza na południowym wschodzie już potrzeba.

Gorąco na wschód od Poznania i Wrocławia według modelu GFS.

 

 

 

markSytuacja obecnaW nocy przez zachodnią Polskę przeszły burze z lokalnie intensywnym deszczem. Tam dzisiaj napływa chłodniejsze polarno-morskie powietrza. Tymczasem do centrum i na północ, za sprawą przemieszczającej się zatoki niżowej, dotarło gorące powietrze z południowego wschodu. To odmiana dla mieszkańców tych regionów, gdzie ostatnio się ochłodziło. Na południu kraju gorąco...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę