Nad Polską wyż, więc słońca nam nie brakuje, ale napływa rześkie powietrze z północnego wschodu, więc noce są zimne. Wczoraj na Kaszubach temperatura spadła -2.2°C, a dziś w Jeleniej Górze do 0.2°C. Temperatury w dzień zrobiły się bardziej umiarkowane. Dziś na zachodzie do 20 stopni, ale jutro zacznie robić się cieplej (nie tylko tam). Wiatr zacznie zmieniać kierunek na wschodni, a potem południowy wschód. Model GFS nie przewiduje większego ochłodzenia w nadchodzących dniach.

Pierwsze zmiany w pogodzie widoczne będą na południowych wschodzie jutro wieczorem po rosnącym zachmurzeniu. Ta część kraju znajdzie się pod wpływem czarnomorskiego niżu i otrzyma porcję wilgoci, która może przynieść przelotny deszcz, a nawet i burze. Połowa przyszłego tygodnia ma też przynieść opady na zachodzie.  

markSytuacja obecnaNad Polską wyż, więc słońca nam nie brakuje, ale napływa rześkie powietrze z północnego wschodu, więc noce są zimne. Wczoraj na Kaszubach temperatura spadła -2.2°C, a dziś w Jeleniej Górze do 0.2°C. Temperatury w dzień zrobiły się bardziej umiarkowane. Dziś na zachodzie do 20 stopni, ale jutro zacznie robić się...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę