Dzisiaj imieniny Pankracego, pierwszego z zimnycg ogrodników. Najczęściej przed połową maja do Polski spływało zimne powietrze z północy, ale nie tym razem. Nie sprawdzą się obawy komentujących, że spodziewane przymrozki zaszkodzą uprawom po ciepłym kwietniu, który przyspieszył wegetację. Po prostu ich nie będzie. W dzień przeważnie ponad 20 stopni. W większości kraju noce będą jak latem, a najzimniej ma być w poniedziałkowy poranek na południowym wschodzie, gdzie temperatury na obszarach podgórskich mogą spaść do 5 stopni. W tym dniu będą większe szanse na deszcz na wschodzie kraju.

Bardziej szkodliwe dla rolnictwa w tej sytuacji są niedobory opadów. Te występują nierównomiernie. Wczoraj na linii zbieżności deszcz przyjmował w czasie burz charakter nawalny, tak że zalało Trójmiasto, Łódź i wiele innych miast w tej strefie. Tymczasem na wschodzie miejscami nie padało od pierwszej połowy kwietnia.

markSytuacja obecnaDzisiaj imieniny Pankracego, pierwszego z zimnycg ogrodników. Najczęściej przed połową maja do Polski spływało zimne powietrze z północy, ale nie tym razem. Nie sprawdzą się obawy komentujących, że spodziewane przymrozki zaszkodzą uprawom po ciepłym kwietniu, który przyspieszył wegetację. Po prostu ich nie będzie. W dzień przeważnie ponad 20 stopni. W...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę