Nocą nad Górnym Śląskiem oraz zachodnia Małopolską uaktywniła się strefa burza związana ze zbieżnością wiatru, która pojawiła się w tym rejonie. Do rana strefa burz obejmowała obszar od Krakowa po Rybnik. Na całym obszarze wielokrotnie przechodziły burze, sumy opadów przekroczyły w wielu miejscach 30 mm, a miejscami nawet 80 mm. Taka sytuacja zdarzyła się w Cieszynie, gdzie rano i przedpołudniem spadło blisko 80 mm.

W Cieszynie w rejonie wjazdu na drogę numer S52 w stronę Czech osunęła się ziemia. Droga jest częściowo zablokowana. Na tak intensywne opady zareagowały także rzeki. Na rzecze Pszczynka zanotowano stan alarmowy, a na Wiśle ostrzegawczy.

This slideshow requires JavaScript.

Obecnie strefa stacjonarnych burz odsunęła się na zachód Górnego Sląska i Opolszczyznę. Po południu i wieczorem w tych rejonach ponownie możliwe są burze z ulewnymi opadami deszczu. Burze mogą przechodzić na jednym miejscem wielokrotnie, przez co sumy opadów będą się na siebie nakładać i może dochodzić do podtopień zwłaszcza w miastach, gdzie jest najwięcej betonowych powierzchni.

GabrychSytuacja obecnaNocą nad Górnym Śląskiem oraz zachodnia Małopolską uaktywniła się strefa burza związana ze zbieżnością wiatru, która pojawiła się w tym rejonie. Do rana strefa burz obejmowała obszar od Krakowa po Rybnik. Na całym obszarze wielokrotnie przechodziły burze, sumy opadów przekroczyły w wielu miejscach 30 mm, a miejscami nawet 80...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę